Штучний інтелект виявив ознаки раку у жінок – їх не знайшли лікарі

8
Kheiron Medical - Mia

Штучний інтелект знову зробив неймовірне: модель Mia спромоглася виявити у жінок симптоми раку, які пропустили лікарі.

Дослідники британської Національної служби охорони здоров’я за допомогою Mia проаналізували результати мамографії понад 10 тис. мешканок країни, після чого дійшли невтішних висновків. А якщо бути точнішими, то знайшли перші ознаки онкології у 11 жінок, розповідає ВВС.

Kheiron Medical

За інформацією журналістів, модель Mia – продукт компанії Kheiron Medical – вказала фахівцям на мікропухлини, які неможливо побачити людським оком.

В однієї з пацієнток на ім’я Барбара ШІ виявив пухлину розміром 6 мм. І, за припущеннями медиків, якби не Mia, то онкозахворювання виявили через три роки під час планового огляду. А все тому, що Барбара не мала явних симптомів раку.

Жінка не може повірити в успіх: їй знадобилося лише п’ять днів радіотерапії після проведеної операції. За словами пацієнтки, цей спосіб став “менш інвазивним у порівнянні з тим, через який проходили її сестри та мати“.

Незважаючи на всі успіхи та хвалебні промови у бік ШІ, у Mia є низка обмежень – модель не має доступу до медичних карт пацієнтів, через що може виявляти вже очевидні та відомі хвороби.

Також вона навчається у процесі застосування та не самовдосконалюється, як справжні лікарі.

Читайте також:  Російські вчені виявляють нейропатію по краплях поту

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я