Для ШІ розробили нову мову програмування – вона може стати проривом

7
програміст

Створено мову програмування для штучного інтелекту, який “у 68 000 разів швидше за Python”. Штучний розум може позбавити роботи мільйонів людей.

Розробники створили проривну мову програмування, яка зробить ШІ набагато розумнішою, і зробили її загальнодоступною.

Вони виклали у відкритий доступ основні компоненти Mojo, мови програмування, призначеного для написання програм для штучного інтелекту (ШІ).

Компоненти Mojo становлять так звану стандартну бібліотеку мови. Сам Mojo позиціонується як просунута альтернатива Python, з яким майже повністю сумісний.

За словами авторів проекту, програма, написана на Mojo, може працювати до 68 тис. разів швидше, ніж якщо вона була реалізована з використанням Python. В результаті значно підвищується ефективність додатків, що ґрунтуються на ІІ.

Фахівці припускають, що компанії-розробники, які отримали доступ до нової мови, можуть активніше зайнятися створенням нових варіантів ШІ та додатків.

Чим небезпечний ШІ для людини?

Штучний інтелект дозволяє вирішувати багато завдань без участі людини. Але проривна технологія, про яку мріяли фантасти у ХХ столітті, загрожує і проблемами.

Експерти в галузі ШІ, хоча нейромережі і звільнять мільйони людей від рутинної роботи, але 2024-й, який обіцяє стати проривним у сфері використання ШІ, може стати і роком початку проблем для багатьох галузей.

Яскравим прикладом став страйк у Голлівуді, коли сценаристи, яких студії почали замінювати на ШІ, реально злякалися втрати роботи та паралізували кіногалузь.

Навряд чи мільйони людей, які займаються працею на комп’ютері, зможуть так само успішно протистояти впровадженню в їхнє життя ШІ, втіленням якого для багатьох став ChatGPT.

Адже штучний розум (та ще “порозумнілий” у тисячі разів) загрожує не тільки спростити роботу для десятків і навіть сотень мільйонів жителів Землі, а й залишити їх без неї.

Читайте також:  Штучний інтелект робить оцінки непотрібними

Modular копає яму навіть для програмістів?

Експерти відзначали, що під загрозою не лише дизайнери та ріелтори, фотографи та художники, а й навіть програмісти, яких ШІ може позбавити роботи.

Тому компанія Modular, яка отримала фінансування у розмірі $130 млн від фонду GV Alphabet та інших інвесторів, копає яму навіть для самої себе.

Фірма анонсувала вихід свого “проривного проекту” у травні 2023 року, а в серпні зробила мову програмування Mojo загальнодоступною.

До квітня 2024-го база користувача Mojo налічувала понад 180 тис. розробників і 55 тис. організацій по всьому світу.

У противників ШІ є надія, що нова мова не стане причиною вибуху активності на ринку технологій: через те, що виникають проблеми з продуктивністю, користувачам доводиться платити за численні перемикання з однієї мови програмування на іншу.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я