Штеффен Фрайберг посилить цифровізацію у школах

7

Він отримав підтримку від ХДС та «зелених» і викликав обурення AfD.

Штеффен Фрайберг посилить цифровізацію у школах

Міністр освіти землі Бранденбург Штеффен Фрайберг (СДПН) хоче відреагувати на екстремістські прояви правого спрямування та посилити цифровізацію у школах за допомогою нового шкільного закону. «Ми не потерпимо екстремістської чи антиконституційної поведінки у наших школах», – наголосив міністр у середу, представляючи законопроект у земельному парламенті. Відповідно до законопроекту, школи повинні негайно повідомляти в управління освіти про екстремістську, антисемітську або расистську поведінку. Досі це не було обов’язковим.

У квітні дві вчительки однієї зі шкіл міста Бург у Шпреєвальді написали анонімний відкритий лист про те, що вони щодня стикаються з правим екстремізмом, сексизмом та гомофобією. Після ворожих дій із боку правого крила вчителі покинули школу.

Фрайберг також має намір використовувати закон для розвитку цифрових технологій у школах та сприяння домашньому навчанню як доповнення до очного. Крім того, у майбутньому планується зробити табелі успішності цифровими. «Це сучасна адаптація Закону про школу», – наголосив Фрайберг. Крім того, вчителі разом із соціальними працівниками шкіл повинні приділяти більше уваги випадкам небезпеки для дітей, а додаткові працівники мають звільнити вчителів від адміністративних обов’язків у школах.

Протидія та підтримка

Експерт із питань утворення опозиційної парламентської фракції AfD Денніс Хохлох був обурений. Він звинуватив Фрайберга в тому, що той в односторонньому порядку орієнтується на правий екстремізм і не бажає вживати заходів проти інцидентів на ґрунті комунізму чи ісламізму. На думку Хохлоха, це було спрямоване і проти AfD, яку Управління захисту конституції віднесло до правоекстремістських партій у Тюрінгії. AfD була єдиною парламентською фракцією, яка проголосувала проти законопроекту.

Читайте також:  Яким буде новий німецький закон про громадянство?

Фрайберг отримав підтримку від своїх партнерів щодо коаліції – ХДС та «зелених». Експерт ХДС з питань освіти Гордон Хофманн наголосив, що закон полегшить створення незалежних шкіл. «Я з нетерпінням чекаю на обговорення закону в комітеті», – сказав Хофманн. Після цього закон має бути прийнятий у другому читанні у ландтазі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :