Шольц вирушив у другу поїздку Африкою

11
Канцлер Олаф Шольц вирушив сьогодні у свою другу велику поїздку до Африки як глава уряду, яка буде присвячена регіональним конфліктам, відновлюваним джерелам енергії, а також Росії та Україні.

Спочатку він вирушить до Ефіопії, яка щойно вийшла з кровопролитної громадянської війни, яка забрала сотні тисяч життів. Окрім переговорів з урядом, він зустрінеться у столиці Аддіс-Абебе з представниками Африканського союзу (АС), який об’єднує 55 африканських держав. Сьогодні ввечері він продовжить свій шлях до Кенії, найважливішої країни-партнера Німеччини у Східній Африці.

Шольц вперше побував в Африці у травні 2022 року, одразу після вступу на посаду, і відвідав німецькі збройні сили в Нігері, західноафриканську країну Сенегал та Південну Африку, єдиного члена G20 на континенті. Друга поїздка після лише 17 місяців перебування на посаді має показати, що він не хоче залишати сусідній континент на відкуп конкурентам – Китаю та Росії, які там дуже активні. Для порівняння, його попередниці Ангелі Меркель (ХДС) знадобилося майже два роки, щоб здійснити свою першу велику поїздку до Африки.

Чому Ефіопія? Країна на шляху до миру

Ефіопія, що налічує близько 120 мільйонів жителів, є другою за чисельністю населення країною Африки після Нігерії. Донедавна там вирувала громадянська війна між урядовими військами та Народним фронтом визволення в регіоні Тиграй, яка закінчилася лише у листопаді припиненням вогню після двох років кровопролиття. Тим не менш, у країні досі існує насильство між різними етнічними групами. Під час свого візиту Шольц хоче визнати прогрес, досягнутий у мирному процесі, але також закликати до подальших зусиль.

Однак країна є першим пунктом призначення канцлера в цій поїздці переважно з іншої причини. Столиця Аддіс-Абеба є резиденцією Африканського союзу, африканського еквівалента ЄС, у якому об’єдналися 55 країн. Його переговори там будуть присвячені врегулюванню конфліктів на континенті, як це відбувається зараз у Судані. АС тепер стверджує, що хоче вирішувати регіональні конфлікти через африканців – а не через США чи інші західні держави, як це часто траплялося в минулому. Наприклад, мирний процес у Ефіопії, який очолює АС, вважається успіхом організації.

Читайте також:  Джем Оздемір згадав підпал у Золінгені

Чому Кенія? Важливий торговий партнер та посередник

Шістдесят років тому Німеччина була першою країною, яка визнала колишню британську колонію Кенії після здобуття нею незалежності. Сьогодні ця країна є найважливішим торговим партнером Німеччини у Східній Африці, а також розглядається урядом Німеччини як зразкова за африканськими мірками в плані демократії та прихильності до світового порядку, заснованого на міжнародних правилах. Нещодавно, однак, президент Кенії Вільям Руто розкритикував після того, як він придушив протести опозиції із застосуванням надмірної сили.

Кенія також відіграє важливу посередницьку роль у регіональних конфліктах і нещодавно запропонувала допомогу у деескалації конфлікту у Судані. Однак країна відіграла важливу роль і в інших конфліктах, наприклад, у Демократичній Республіці Конго чи Ефіопії. Крім того, Кенія підтримує місію АС у північній сусідній країні Сомалі.

Відновлювані джерела енергії: Кенія як приклад для наслідування в Африці

У поїздці Шольца супроводжуватимуть кілька представників німецьких компаній, які особливо зацікавлені в Кенії. Там канцлер відвідає найбільшу геотермальну станцію на континенті на озері Найваша. Залежно від оцінки Кенія виробляє від 80 до 92 відсотків електроенергії з відновлюваних джерел, що ставить її в першу третину світового ринку. Однак ці цифри слід розглядати у контексті. За даними Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії, Кенія виробляє близько 12 гігават-годин (ГВтч) електроенергії, тоді як Німеччина, яка набагато індустріальніше розвинена, виробляє майже в 50 разів більше.

Однак до 2030 Кенія має намір значно прискорити свою індустріалізацію, тому попит на електроенергію відповідно зросте. Щоб задовольнити цей попит, потрібно буде розширити мережу. Дилема Кенії: без гарантії великих промислових споживачів інвестиції в інфраструктуру будуть незначними. Тому президент Руто, ймовірно, продовжуватиме просувати надійні інвестиції під час візиту канцлера, щоб зробити розвиток інфраструктури в Кенії вигідним.

Читайте також:  Військово-повітряні сили забезпечують безпеку південно-східного флангу Нато.

Кенія демонструє явну перевагу перед Росією – Ефіопія немає

Агресивна війна Росії відіграватиме певну роль в Африці, як це відбувається майже під час кожної закордонної поїздки канцлера. З одного боку існує залежність африканських країн, таких як Ефіопія або Кенія, від імпорту зерна з Росії та України. Президент Росії Володимир Путін відкладає продовження угоди про відвантаження зерна з українських портів, яка діє лише до середини травня. Це може стати проблемою.

Однак для уряду Німеччини Кенія також є прикладом для наслідування на африканському континенті у тому, що стосується її ставлення до війни. На відміну від багатьох інших африканських країн, Кенія від початку чітко засудила напад Росії. Незабутнім є виступ кенійського посла Мартіна Кімані, який незабаром після початку війни застеріг Росію в Раді Безпеки ООН від того, щоб лізти у «вугілля мертвих імперій». Шольц уже згадував про це. Ефіопія, з іншого боку, або утрималася, або не брала участі у голосуванні в Генеральній Асамблеї ООН щодо засудження агресивної війни.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я