Тижневе припинення вогню в Судані розпочнеться сьогодні

22
Нещодавно злагоджене тижневе припинення вогню в Судані дає народу надію на тимчасове припинення насильства в країні. Семиденне припинення вогню, узгоджене обома сторонами конфлікту, має набути чинності сьогодні.

Це сталося після спроб уряду сусіднього Південного Судану виступити посередником між суданськими збройними силами та конкуруючими воєнізованими формуваннями. Однак, сумнівно, що перемир’я протримається і цього разу. З того часу, як три тижні тому почалися бойові дії, неодноразово проводилися переговори про припинення вогню на строк до 72 годин, але вони знову і знову порушувалися.

Розбрат між двома генералами

У країні на Африканському Розі фактичний президент Абдель Фаттах аль-Бурхан веде боротьбу за владу за допомогою збройних сил проти свого заступника Мохаммеда Хамдана Дагло, який очолює воєнізовані Сили швидкої підтримки (СБП). Обидва генерали колись грали провідну роль Судані в результаті спільних військових переворотів. Але через питання поділу влада два табори посварилися, що призвело до відкритих боїв 15 квітня і призвело до країни з населенням близько 46 мільйонів людей у ​​кризу.

Учора повідомлення про пограбування та нальоти також підігріли сумніви в тому, що переговорна угода про припинення вогню дійсно діятиме. За даними ООН, шість вантажівок з гуманітарною допомогою були розграбовані шляхом до північного регіону Дарфур. Координатор надзвичайної допомоги ООН Мартін Гріффітс не зміг сказати, хто за цим стоїть. “Деякі військові елементи дуже дисципліновані, інші – менше”, – сказав він у східному портовому місті Порт-Судан. Згідно із заявою, ООН хоче спробувати доставити гуманітарну допомогу до Дарфуру через сусідню країну Чад. Гріффітс, однак, наголосив, що зусилля з надання допомоги продовжуватимуться навіть без офіційного припинення вогню.

Переговори мають відбутися

Посланник ООН визнав, що в перші хаотичні дні конфлікту, як і в усіх кризах, було допущено помилок. “Ми всі знаємо, що можемо і повинні зробити більше”, – сказав Гріффітс. Але для цього, за його словами, потрібні надійні гарантії безпеки, від верхівки бойових формувань до окремих регіонів.

Читайте також:  НАТО загрожує нову суперечку щодо витрат на оборону

За припиненням вогню мають відбутися перші переговори між сторонами конфлікту. Аль-Бурхан та Дагло погодилися призначити представників для переговорів, які мають відбутися у столиці Південного Судану Джубе. Однак дату початку переговорів ще не визначено.

Народ Судану прагне припинення насильства. Гуманітарна потреба країни вже величезна. ООН очікує, що набагато більше ніж 100 000 переміщених осіб шукатимуть притулку за кордоном. Ще до початку останнього конфлікту ООН оцінювала гуманітарні потреби Судану в 1,7 мільярда доларів (1,55 мільярда євро) та просила про відповідні пожертвування. Проте було отримано лише 14 відсотків цієї суми. Міжнародний Червоний Хрест назвав становище біженців “катастрофічним”.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я