Шольц опонує «сумбурному» маску

3

Канцлер Німеччини Олаф Шольц в інтерв'ю, опублікованому в суботу, засудив «мінливі» коментарі Ілона Маска та його відкриту підтримку вкрай правої популістської партії AfD. Такий заокеанський слон недоречний у нашій європейській посудній крамниці?

Шольц опонує «сумбурному» маску

Маск – найбагатша людина у світі, улюбленець Трампа та власник соціальної медіа-платформи X, у низці постів безцеремонно розкритикував із-за океану кількох європейських лідерів та викликав обурення на континенті. Тепер Шольц опонує йому.

«У Німеччині все відбувається відповідно до побажань наших громадян, а не з сумбурними коментарями американського мільярдера», – Заявив він в інтерв'ю журналу.

«Президент Німеччини не є антидемократичним тираном, а Німеччина – сильна та стабільна демократія – неважливо, що каже пан Маск».

Ілон Маск. Фото: Britta Pedersen/dpa-Zentralbild/dpa-pool/dpa

Шольц стривожений: Ілон та Аліса в одній Х-упряжці

Олаф Шольц заявив, що публічна підтримка вкрай правої партії AfD з боку все більш могутнього. «набагато проблематичніша, ніж ці образи».

Альтернатива для Німеччини (AfD), яка за результатами опитувань посідає друге місце після консерваторів, «виступає за тісніші зв'язки з путінською Росією і хоче послабити трансатлантичні зв'язки»– Заявив Шольц.

Цього тижня вкрай права партія визнала, що перебуває у постійному контакті з оточенням уродженця ПАР та заокеанського грубіяна Маска. Нібито він 9 січня провести бесіду на тему X із лідером AfD Алісою Вайдель. Там він уже й миготить із нею мало не обійнявши.

На запитання, чи хотів би він особисто вступити в дебати з 53-річним власником Tesla та SpaceX, Шольц відповів: «Я не вважаю за необхідне шукати прихильності пана Маска. Я надам це іншим».

Канцлер повідомив, що зустрічався з Маском у березні 2022 року на відкритті заводу Tesla у землі Бранденбург. «у той час, коли місцеве відділення AfD протестувало проти цього».

Апетити та симпатії воротила

Німеччина — не єдина мета Маска в Європі, де багато урядів уже борються зі зростанням популізму та вкрай правих сил.

Читайте також:  Джейкоб Ченслі братиме участь у виборах до Конгресу США

Цього тижня він закликав до відставки прем'єр-міністра Великобританії Кіра Стармера та закликав звільнити з в'язниці британського екстремістського агітатора Томмі Робінсона.

У грудні він провів переговори з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, угорським автократом – і назвав Європейський Союз недемократичним (згадується мем про труси та хрестики). А ще обізвав диктаторами конституційних суддів, які скасували результат першого туру президентських виборів у Румунії на тлі очевидних підозр у активному втручанні у виборчий процес Росії.

Маск є затятим прихильником прем'єр-міністра Італії Джорджії Мелоні, найправішого лідера країни з 1945 року.

Комерсант у політиці

Експерти вважають, що політичні ініціативи Маска тісно пов'язані з його економічними інтересами. А швидше за все ними і визначаються. Маск хоче мати вигоду від Росії та Китаю – і пре напролом.

На думку Маска та Трампа, “демократія, дебати, розбіжності, державні системи соціального забезпечення – все це заважає бізнесу”— вважає Ілан Капур, професор Йоркського університету в Торонто, відомий своїми критичними дослідженнями неолібералізму.

Ідея вивезти світ із кризи на правому коні навряд чи виправдана, навіть якщо ліві часом впадають у раж.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я