Спецфонд для бундесверу створять У Німеччині

12
Єва Хегль (СДПН), уповноважений Бундестагу у справах збройних сил, запропонувала поповнювати спеціальні фонди для бундесверу в міру їх витрачання.

Такий проект, як заміна винищувачів «Торнадо», не може бути добре профінансований із поточного бюджету, тому що він завжди належить лише до одного року, сказала вона в інтерв’ю «Штутгартер цайтунг» та «Штутгартер нахрихтень». Тому, за її словами, форма фінансування через спеціальний фонд є правильною. «Можна подумати про його поповнення з витрачанням, щоб фінансувати проекти протягом року – без обмеження прав участі парламенту».

27 лютого 2022 року канцлер Олаф Шольц (СДПН) проголосив «поворот часів» на тлі агресивної війни Росії проти України. У ході цього було затверджено спеціальний фонд у розмірі 100 мільярдів євро для модернізації бундесверу.

Хегль підтвердила, що загалом оборонний бюджет має поповнюватись на десять мільярдів євро на рік. Спеціальний фонд призначений для великих спеціальних проектів. Однак поточна діяльність бундесверу також страждає від нестачі грошей. “На десять мільярдів євро на рік більше для відомства – це адекватна вимога”, – сказала вона. Ці гроші безперечно необхідні, додала вона. «Не можна не брати до уваги ціль НАТО – витрачати на оборону два відсотки валового внутрішнього продукту».

Читайте також:  ХДС загрожує заблокувати закон про Bürgergeld у бундесраті

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я