Шольц хоче продовжити розмову з Путіним телефоном

25

Федеральний канцлер Олаф Шольц продовжить спроби домогтися припинення війни проти України під час прямих переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним.

«Я також знову поговорю з Путіним по телефону – тому що необхідно розмовляти один з одним», – сказав політик СДПН газеті Tagesspiegel: «Саме Путін має вивести війська з України та закінчити цю жахливу безглузду війну, яка вже коштувала сотні тисяч життів».

Поки Росія продовжуватиме війну, не припиняючи агресію, нинішня ситуація не зміниться, сказав Шольц. Хоча телефонні розмови з Путіним «не були неввічливими за тоном», він неодноразово давав зрозуміти, що хоче «анексувати частини сусідньої країни силою», що «неприйнятно».

Виведення російських військ як попередня умова

«Іноді йшлося і про конкретні питання обміну в’язнями, експорту зерна з України та атомної електростанції до Запоріжжя», – сказав Шольц: «Але для мене важливо, щоб переговори завжди поверталися до актуальної теми: Як світові вийти із цієї жахливої ​​ситуації? Передумова цього очевидна: виведення російських військ».

Щодо нових вимог щодо постачання винищувачів Україні, Шольц застеріг від «вступу в постійне змагання з переторгування, коли йдеться про системи озброєння». Питання про винищувачів навіть не виникає. «Якщо, як тільки рішення ухвалено, у Німеччині розпочинаються чергові дебати, це виглядає не дуже серйозно і підриває довіру громадян до державних рішень», – наголосив Шольц, маючи на увазі нещодавнє рішення про постачання Києву бойових танків.

Не допустити ескалації між Росією та НАТО

Шольц повторив: «Канцлер Німеччини, який серйозно ставиться до своєї присяги, має зробити все, щоб війна Росії проти України не перетворилася на війну між Росією та Нато». Такої війни не було, і він «не допустить такої ескалації». Уряд Німеччини повністю згідно з цим. «Міністр закордонних справ теж так вважає», – наголосив Шольц, звертаючись до Анналени Баєрбок.

Читайте також:  Парламентська група "зелених" хоче сприяти природному захисту клімату

У вівторок на засіданні Ради Європи у Страсбурзі “зелений” політик закликав до згуртованості західних союзників такими словами: “Ми ведемо війну проти Росії, а не один проти одного”. Представник Федерального міністерства закордонних справ пояснив у п’ятницю в Берліні, що тривала дискусія, під час якої було зроблено заяву, мала на меті підкреслити, що ЄС, країни Великої сімки та НАТО єдині проти російської агресивної війни в Україні.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я