Шольц демонструє “вістря” у боротьбі з антисемітизмом

8

Війна в Газі надає руйнівний вплив і Німеччину. У четвер увечері в Берліні знову спалахнули заворушення. Політики вражені і хочуть вжити заходів.

Олаф Шольц: Федеральний канцлер Олаф Шольц на пленарному засіданні Бундестагу.

Після бурхливих заворушень та спроби підпалу синагоги у Берліні канцлер Олаф Шольц заявив про жорсткий підхід до боротьби з антисемітизмом у Німеччині. У четвер, невдовзі після повернення з поїздки до Ізраїлю, в урядовій заяві в Бундестазі політик від СДПН зазначив, що «необхідна чітка грань». Не можна відводити погляд убік.

«Антисемітизму немає місця в Німеччині, і ми робитимемо все можливе, щоб протистояти йому. Ми робитимемо це як громадяни, як ті, хто несе політичну відповідальність», – заявив Шольц. У четвер у Бундестазі політик від СДПН знову зажадав негайного звільнення заручників ХАМАСу в секторі Газа. За дипломатичні зусилля канцлер отримав високу оцінку практично всіх парламентських фракцій у бундестазі. У вівторок Шольц був одним із перших глав урядів, що вирушили до Ізраїлю.

Заворушення у Берліні

Незважаючи на заборону проведення пропалестинських демонстрацій, у середу ввечері в районі Берлін-Нойкельн знову були натовпи людей і багатогодинні зіткнення. Поліція говорить про атмосферу на вулиці Зонненаллеї, яка поступово затихала лише до пізнього вечора. За даними поліції, демонстранти підпалювали урни, шини та піротехніку, кидали каміння, пляшки та запальні пристрої.

Прес-секретар берлінської поліції повідомила про 174 арешти на ранок четверга. 65 поліцейських отримали поранення. Один із них був змушений відмовитися від служби. Було порушено 65 кримінальних справ.

Після терористичної атаки руху ісламізму ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня неодноразово проходили демонстрації палестинців та їх прихильників, особливо в Берліні, причому деякі учасники підтримували ісламістський рух ХАМАС. У деяких випадках спалахували заворушення. Після нападу ХАМАС різко зросла кількість антисемітських інцидентів по всій країні. Лише поліція Берліна зареєструвала понад 360 правопорушень у зв’язку з війною у Газі.

Читайте також:  у СДПН та ХДС немає спільних точок щодо міграції

Розслідування після спроби нападу на синагогу

Після спроби підпалу синагоги у районі Берлін-Мітте розслідування взяла на себе прокуратура. Влада оголосила про це в четвер, назвавши як одну з причин ескалацію нападу. Розслідування ведеться щодо поки невідомих осіб за звинуваченням у спробі підпалу за обтяжливих обставин.

За наявною інформацією, двоє зловмисників у масках кинули так звані пляшки із запальною сумішшю у бік синагоги «Кахаль Адас Йісроель» у районі Берлін-Мітте. Запальні пристрої потрапили на тротуар поряд із синагогою. Один запальний пристрій був своєчасно загашений поліцейськими. Другий запальний пристрій було погашено. Центральна рада євреїв назвала подію «терористичною атакою».

Члени Бундестагу вражені антисемітизмом

У зв’язку з антисемітськими заворушеннями та підпалами політики парламентських фракцій Бундестагу висловили свій жах. Лідер фракції Союзу Фрідріх Мерц заявив: «Якщо пропозиція вірна – а вона вірна, – що ненависті до євреїв та деструктивних дій проти Ізраїлю не повинно бути місця в нашій країні, то зараз необхідні жорсткі репресії з боку поліції та судової системи». Лідер парламентської фракції ВДП Крістіан Дюрр зажадав: «Ми маємо діяти. Це не повинно залишатись словами». Зрештою, мають бути винесені обвинувальні вироки.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я