Що станеться з тілом та організмом, якщо є один раз на день

139

Один прийом їжі може бути вимушеним заходом – якщо ви занадто зайняті, щоб їсти три-чотири рази на день – або метою, за умови, що ви практикуєте інтервальне голодування. Як відреагує організм на екстремальний режим харчування?

У чому суть дієти

Це вид короткострокового голодування. Передбачається, що протягом дня ви довго не їсте і навіть не п’єте нічого калорійного. Співвідношення часу, коли не можна і можна їсти – 23:1. Тобто 23 години на добу ви голодуєте, одну годину споживаєте калорії. Найчастіше люди їдять лише вечерю.

Що можна їсти

Існують різні варіанти дієти. Деякі пропонують корисну їжу, багату на поживні речовини. Інші дозволяють їсти все, що хочеться. Головне, щоб це був один прийом їжі.

Які плюси

 • Швидке зниження ваги.
 • Дієти легко дотримуватися, тому що не потрібно рахувати калорії.
 • Не можна зірватися, бо дозволяється їсти все.

Короткострокове голодування

 • Допомагає знизити рівень цукру в крові та зайву вагу у людей з діабетом другого типу.
 • Позитивно впливає на цикли сну та харчування у людей з ожирінням та збільшує тривалість життя.
 • Покращує пам’ять та роботу серцево-судинної системи.

Проте більшість досліджень проводилася з участю чоловіків. Вплив таких дієт на жіночий організм вивчено менше. Швидше за все, воно відрізняється через жіночі гормональні цикли. До того ж, у жінок інші потреби в поживних речовинах. Наприклад, їм потрібно більше заліза. Під час голодування ви не отримаєте його у достатній кількості.

Чи є ризики?

Харчування один раз на день – досить ризикований підхід. Протягом дня ви можете зіткнутися з деякими симптомами:

 • Сильне почуття голоду.
 • Тремтіння.
 • Слабкість.
 • Дратівливість.
 • Нездатність зосередитись.
 • Перевтома.

Особливо сильно ризикують люди з фоновими захворюваннями, наприклад, з діабетом, гіпоглікемією (зниженим рівнем цукру в крові), хворобами щитовидної залози. Їм обов’язково потрібно їсти кілька разів на день.

Читайте також:  Аденома простати і секс

Під час одного дослідження було виявлено, що короткочасне голодування підвищує поганий рівень холестерину (ЛПНГ). І це пов’язані з додатковим ризиком захворювань серця, зокрема інсульту. Крім того, учасники після завершення дієти не втратили більше ваги, аніж ті, хто просто скоротив споживання калорій на день.

Також під час такої дієти збільшується ризик компульсивного переїдання. Це розлад харчової поведінки, коли люди з’їдають багато їжі за короткий проміжок часу. Навіть після того, як уже наїлися.

Які безпечні альтернативи

Разове харчування здається дуже привабливим, коли хочеться швидко скинути вагу. Однак є безпечніші способи схуднути.

Регулярно займайтеся спортом. Намагайтеся щотижня присвячувати щонайменше 150 хвилин кардіотренуванням. Наприклад, займайтеся бігом чи аеробікою.

Ведіть щоденник харчування. Ви помітите, що шкідливого їсте і коли саме.

Заручтеся підтримкою. Підтримка близьких чи тих, хто теж хоче схуднути, допоможе вам не здаватися.

Харчуйте збалансовано. Їжте достатньо фруктів та овочів, скоротите вживання фастфуду.

Проконсультуйтеся з лікарем. Він визначить, чи немає у вас захворювань, які впливають на вагу.

Висновки

Така дієта підійде не всім. Перш ніж переходити на неї, ретельно оцініть усі ризики. Хоча дослідники виявили плюси короткострокового голодування, даних поки що недостатньо. Не можна точно сказати, наскільки це безпечно.

Якщо ви хочете скинути вагу, почніть із невеликих поступових змін у харчуванні та способі життя. Порадьтеся з лікарем чи дієтологом, особливо якщо у вас є фонові захворювання.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я