Що дасть для Німеччини обрання Камали Харріс президентом?

4

З наближенням президентських виборів у США дипломати та політики у Німеччині з нетерпінням чекають, з яким кандидатом їм доведеться мати справу протягом наступних чотирьох років. Ось що означатиме перемога Харріс для Німеччини. Коротко.

Що означатиме для Німеччини обрання Камали Харріс президентом США?

Американці підуть на виборчі дільниці 5 листопада. І все більше загальнонаціональних опитувань у США показує, що віце-президент Камала Харріс випереджає колишнього президента Дональда Трампа. Обрання Камали Харріс передчують багато хто.

На момент написання статті у загальнонаціональному опитуванні вона лідирувала з перевагою 2,8 відсотка.

Попрацювавши віце-президентом Джо Байдена, очевидно, що в аспекті зовнішньої політики президентство Харріс, можна очікувати, багато в чому стане продовженням президентства Байдена. З іншого боку, через те, що вона балотується проти свого опонента, багато хто (позитивно чи ні) оцінює її просто як альтернативу Трампу.

Проте, будучи енергійною 59-річною жінкою з досвідом роботи генеральним прокурором Каліфорнії, Харріс, безумовно, має власну точку зору щодо деяких питань.

Отже, за пару місяців до виборів у США давайте подивимося, що швидше за все означатиме президентство Камали Харріс для Німеччини та її відносин із США.

Камала Харріс та кандидат у віце-президенти Тім Уолз

Безпека

Своїми діями під час останнього президентського терміну США Харріс продемонструвала підтримку української оборони та показала, що вона є переконаним прихильником НАТО.

Наприклад, за час свого перебування на посаді віце-президента Харріс зустрічалася з президентом України Володимиром Зеленським півдюжини разів.

Вона також заміняла Байдена на трьох щорічних Мюнхенських безпекових конференціях. На конференції цього року вона пообіцяла, що США підтримуватимуть Україну «стільки, скільки потрібно».

За наявними даними, Харріс також допомогла домовитися про знаменну угоду про обмін між США, Німеччиною та Росією під час закритої зустрічі з канцлером Німеччини Олафом Шольцем.

Читайте також:  Вздовж Шпрее та в Берліні назріває дефіцит питної води

Угоду широко вітали як успіх, оскільки вона призвела до звільнення п'яти громадян Німеччини, американського журналіста та кількох відомих російських опозиціонерів. Але не обійшлося і без суперечок, оскільки вона також включала визволення засудженого вбивці, російського агента.

Нещодавно Харріс розкритикувала заяву Трампа про те, що він виведе США з НАТО. Вона описала НАТО як «найбільший військовий альянс, який колись знав світ».

Коротше кажучи, президентство Харріс означатиме продовження співпраці Німеччини та США з питань безпеки.

Торгівля

Під час правління Трампа він ввів ряд мит ​​на імпорт, і за Байдена багато з цих мит збереглися. Тому можна очікувати, що існуючі мита збережуться за Харріс. Але малоймовірно, що вона ще більше посилить мито, як це запропонував Трамп.

Німецький економічний інститут (IW) припустив, що тарифи, запропоновані Трампом, поряд із власними тарифами Європи на китайські електромобілі та інший імпорт, коштуватимуть Німеччині 150 мільярдів євро до 2028 року. Таким чином, схоже, що німецька економіка матиме менше приводів для занепокоєння при терміні повноважень Харріс.

Крім того, очікується, що кабінет Харріс продовжить проводити політику спільно з ЄС та Німеччиною, щоб спробувати не допустити подальшого економічного домінування Китаю у сфері технологій чи виробництва автомобілів.

Клімат

Цього року люди по всьому світу стикаються з наслідками зміни клімату: рекордні повені на півдні Німеччини, а потім і в Центральній Європі, пожежі по всій Південній Європі та нещодавні новини про ураган, який стер з землі цілі райони на півдні США.

Проте кампанія Харріс не зробила цієї теми основним напрямом своєї діяльності.

Відповідаючи на питання про зміну клімату в ході президентських дебатів, що транслювалися по всій країні, Харріс всього на 40 секунд визнала серйозність цієї проблеми, а потім перейшла до розмови про американську нафту.

Читайте також:  Бідність та нерівність: Рада Європи попереджає Німеччину

«Я пишаюся тим, що на посаді віце-президента за останні чотири роки ми інвестували трильйон доларів в економіку чистої енергії, а також збільшили внутрішній видобуток газу до історичного рівня»– Заявила Харріс в ході дебатів.

Частина цього газу, що видобувається в США, поставляється безпосередньо до Німеччини і являє собою значну частку компенсації поставок російської нафти.

Проте критики стверджують, що акцент на видобутку газу у відповідь на питання про політику в галузі клімату показує, що кампанія Харріса поки що мало що пропонує щодо конкретних планів дій щодо боротьби зі зміною клімату.

За Харріс США продовжать фінансувати перехід до чистої енергетики через Закон про скорочення інфляції (IRA). Тоді як Трамп майже напевно намагатиметься повністю скасувати цей закон.

У Німеччині Агентство з інвестицій у розвиток (IRA) звинувачують у перенаправленні проектів у галузі зелених технологій та зеленої енергетики з Європи до США. Проте більшість людей сходяться на думці, що будь-які великомасштабні зусилля щодо пом'якшення наслідків зміни клімату необхідно продовжувати, а не зупиняти чи звертати процес назад.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я