Канцлер Олаф Шольц відкрив у вівторок перший у Європі квантовий центр обробки даних американської компанії IBM. Він сказав, що Німеччина прагне бути в авангарді революційних технологій.
Німеччина відкрила перший європейський квантовий центр обробки даних IBM
Центр – перший квантовий центр обробки даних IBM за межами США, розташований в Енінгені, неподалік Штутгарта, – дозволить десяткам європейських компаній та науково-дослідних інститутів отримати доступ до її квантових систем.
Квантові дослідження розглядаються як найважливіша галузь. Сполучені Штати та Китай вкладають значні кошти у цю область. Вашингтон також запровадив обмеження на експорт чутливих технологій.
Детальніше про центр
Центр складається з двох квантових комп'ютерів, пов'язаних із квантовими процесорами. Один із комп'ютерів на об'єкті був відкритий у 2021 році попередником Шольца, Ангелою Меркель, і був першим у Німеччині.
Квантові комп'ютери здатні обробляти складну інформацію з приголомшливою швидкістю і зрештою повинні перевершити навіть найпотужніші із сучасних традиційних комп'ютерів.
Звичайні комп'ютери функціонують за двійковим принципом: вони виконують завдання, використовуючи крихітні фрагменти даних, відомі як біти, які завжди виражаються лише як 1 або 0.
Однак фрагменти даних на квантовому комп'ютері, відомі як кубити, можуть бути як 1, так і 0 одночасно, що дозволяє одночасно обробляти величезну кількість потенційних результатів.
Квантові комп'ютери на німецькому об'єкті є величезними металевими штабелями та іншими компонентами, з'єднаними масою проводів, і не мають нічого спільного зі звичайними комп'ютерами.
IBM вже має 250 клієнтів по всьому світу. Вони тестують її квантові комп'ютери для розробки програм у різних галузях.
Американська фірма вже 20 років займається розробкою цієї технології, конкуруючи з іншими технологічними компаніями, такими як Google, Amazon та Microsoft, а також з дослідницькими лабораторіями та стартапами.
Компанії, які отримають доступ до квантових систем IBM через новий центр обробки даних, включають німецького автомобільного гіганта Volkswagen та технологічну групу Bosch.