Сенат у США проголосував за ухвалення тимчасового бюджету

8

Побоювання з приводу припинення роботи уряду США не виправдалися: за Палатою представників надзвичайний бюджет схвалив і Сенат.

Сенат у США проголосував за ухвалення тимчасового бюджету

Побоювання з приводу зупинки роботи уряду США вдалося запобігти, проте фінансова підтримка України та Ізраїлю, як і раніше, залишається під питанням. Пізно увечері у середу Сенат також проголосував за ухвалення тимчасового бюджету після голосування у Палаті представників у вівторок.

87 сенаторів, серед яких багато представників обох партій, проголосували за законопроект, а 11 його відхилили. Без його затвердження працівники деяких підрозділів державної адміністрації зокрема перестали б отримувати зарплату з суботи.

До бюджету не включено мільярди на підтримку Ізраїлю та України, які запросили президент Джо Байден, а також нові кошти на охорону кордону США з Мексикою. За цими пунктами, як і за звичайним бюджетом із більш тривалим терміном дії, доведеться приймати окреме рішення пізніше. Байден ще має підписати проект.

Кірбі: швидке рішення на користь допомоги Україні

Перед голосуванням директор з комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі наголосив на необхідності швидкого ухвалення рішення про наступну допомогу Україні. «Іншого рішення немає – ми повинні мати додаткові гроші для України, щоб вона могла продовжувати боротьбу з російською агресією». Лідер сенатської більшості Чак Шумер, який належить до демократів Байдена, заявив, що переговори про виділення коштів будуть проведені найближчими тижнями.

Прийнятий законопроект передбачає, що до 19 січня буде профінансовано приблизно одну п’яту частину коштів на урядові операції та федеральні агентства, включаючи кошти на потреби армії та ветеранів, сільського господарства та транспорту.. Інші чотири п’яті, такі як Державний департамент, Міністерство торгівлі, праці та охорони здоров’я, фінансуватимуться до 2 лютого.

Читайте також:  Колишній президент Тайваню прибуває до Китаю

Політичні розбірки навколо бюджету

Термін дії нинішнього тимчасового бюджету, ухваленого Конгресом США лише на початку жовтня, спливає в суботу. До цього часу необхідно було знайти рішення, яке б уникнути неплатоспроможності органів державного управління. Цей перехідний бюджет уже не містив нових коштів для України. Республіканці, зокрема, дедалі скептичніше ставляться до підтримки країни, що зазнала нападу з боку Росії, або виступають проти неї.

Політична боротьба навколо бюджету повторюється щороку – Конгресу зазвичай вдається ухвалити тимчасовий бюджет, а за кілька місяців знову починаються бої за фінансування роботи уряду.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я