СДПН розкритикувала компроміс ЄС щодо біженців

16

Держави ЄС планують набагато жорсткіше чинити з мігрантами, які не мають перспектив залишитися.

 

СДПН розкритикувала компроміс ЄС щодо біженців

СДПН у Шлезвіг-Гольштейні розкритикувала компроміс ЄС щодо біженців. Угода ще сильніше посилила неадекватні пропозиції Європейської комісії, пояснила у п’ятницю голова СДПН Серпіль Мідятлі. Як приклад, вона навела розширення так званих безпечних третіх країн і те, що за заявами неповнолітніх про притулок також мають ухвалюватися рішення в рамках «прикордонних процедур». Мідятлі, яка також є заступником федерального голови СДПН, відкинула ідею прийому прохачів притулку в якомусь таборі для мігрантів.

«Я завжди говорила, що ми повинні боротися з причинами втечі, а не з біженцями», – наголосила Мідьятлі. «Це була б солідарність, якби всі країни були зобов’язані проводити процедури надання притулку відповідно до верховенства закону. Натомість запроваджується «гнучка солідарність», від якої люди можуть купити собі вихід за гроші, і людям ще більше перешкоджають потрапити до ЄС». Це означає, що основний тягар залишиться насамперед за державами на зовнішніх кордонах ЄС.

Що за нові правила для біженців?

У четвер держави ЄС чималою більшістю голосів проголосували за комплексні плани реформ. Зокрема, вони планують набагато жорсткіше чинити з мігрантами, які не мають перспектив залишитися.

У майбутньому людей, які прибувають із країн, які вважаються безпечними, після перетину кордону відправлятимуть до строго контрольованих центрів прийому на умовах, схожих на утримання під вартою. Там, як правило, протягом дванадцяти тижнів вони проходитимуть так звані прикордонні процедури, щоб визначити, чи є у заявників шанси на притулок. Однак цілком можливо, що парламент ЄС все ж таки наполягатиме на внесенні змін.

У ході переговорів уряд Німеччини рішуче виступав за те, щоб сім’ї з дітьми було звільнено від так званих прикордонних процедур. Щоб зробити прорив можливим, зрештою довелося погодитись на цю умову.

Читайте також:  припинити авіасполучення з Китаєм через Корону

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я