Саудівська Аравія відкрила дипмісію у Сирії

89
Саудівська Аравія відкрила дипмісію в Сирії: Після зближення Саудівської Аравії та Сирії представництво впливової держави Перської затоки відновить свою роботу в країні, охопленій громадянською війною. Із заяви Міністерства закордонних справ Саудівської Аравії, зробленої вчора ввечері, було неясно, чи йдеться про посольство.

У свою чергу міністерство закордонних справ Сирії оголосило, що дипломатична місія країни в Саудівській Аравії відновить свою роботу, повідомило державне агентство Sana. Ці заяви пролунали за кілька днів після повернення Сирії до Ліги арабських держав у неділю.

Зближення після довгих років льодовикового періоду

Саудівська Аравія розірвала зв’язки із Сирією у 2012 році та відкликала свого посла. Розрив дипломатичних відносин сприйняли як протест проти жорстоких дій сирійського уряду проти свого народу під час громадянської війни. Після багаторічної перерви дві держави нещодавно знову зблизилися і нещодавно провели переговори про відновлення консульських послуг. Міністерство закордонних справ Саудівської Аравії заявило у вівторок увечері, що цей крок зміцнить безпеку та стабільність у регіоні.

У вихідні міністри закордонних справ арабських країн припинили ізоляцію сирійського уряду президента Башара Асада та ухвалили рішення про повернення країни до Ліги арабських держав. Сирія була виключена з організації у 2011 році через жорстокі репресії проти власного населення.

Злочини проти людяності

Тоді сирійські урядові війська жорстоко придушували протести країни. Повстання переросли у громадянську війну, яка триває досі і забрала життя понад 350 000 осіб. Асада звинувачують у злочинах проти людяності, зокрема у застосуванні хімічної зброї. Сирійський президент скористався руйнівними землетрусами 6 лютого у Сирії та Туреччині, щоб знову виступити на публіці.

Зближення між Ер-Ріядом і Дамаском розглядається як ще одне велике політичне зрушення в регіоні. У березні два суперники – Саудівська Аравія та Іран – вже оголосили про відновлення двосторонніх відносин, що одночасно підвищує шанси на пом’якшення конфлікту в Сирії. Поряд із Росією, Іран є найважливішим союзником президента Асада. Саудівська Аравія, своєю чергою, тривалий час підтримувала повстанців у сирійській громадянській війні.

Читайте також:  500-й день війни: Зеленський відвідав острів Зміїний

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я