Розвиток ситуації навколо Імрана Хана

12

Хан сподівається на політичне повернення напередодні парламентських виборів восени.

Пакистан: розвиток ситуації навколо Імрана Хана

У Пакистані ситуація навколо будинку колишнього глави уряду Імрана Хана стає все більш напруженою. Після того, як Хан не погодився на обшук його резиденції поліцією у п’ятницю, сили безпеки продовжують оточувати район. Офіцер поліції Шах Хусейн повідомив про це німецьке агентство друку. Він сказав, що обшук був призначений судом, щоб заарештувати прихильників Хана, які, як то кажуть, ховаються в його резиденції.

Поліція звинувачує прихильників Хана у причетності до нападів на військові об’єкти. Влада висунула популярному лідеру опозиції ультиматум здатися до полудня за місцевим часом у четвер, але він його не виконав. Близько 1500 поліцейських вже кілька днів оточують будинок політика.

Пакистан знову і знову переживає заворушення

У південноазіатській країні з населенням понад 240 мільйонів людей минулого тижня спалахнули жорстокі заворушення після того, як Імрана Хана забрали з суду в Ісламабаді. Його прихильники взяли штурмом кілька військових будівель. У результаті політика було звільнено під заставу за рішенням Верховного суду. Верховний суд також ухвалив не заарештовувати Хана до червня.

З моменту створення Пакистану 75 років тому у цій південноазіатській країні періодично відбуваються хвилювання та нестабільність. Проте напади на могутніх військових країни вважаються «червоною рисою». З іншого боку, Хан неодноразово звинувачував генералів у участі в змові проти нього з моменту його усунення з посади прем’єр-міністра.

Відколи Хан був усунений від влади в результаті вотуму недовіри, судова влада неодноразово висувала нові звинувачення. Спостерігачі вбачають у цьому політичні причини. 70-річний Хан сподівається на політичне повернення напередодні парламентських виборів восени. Не виключено повторного арешту політика.

Читайте також:  14-річний палестинець загинув внаслідок обстрілу

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я