Росія віднесла Грінпіс до “небажаних” організацій

27

Політики у регіоні навколо озера Байкал вже виступали за заборону діяльності Грінпіс.

 

Росія віднесла Грінпіс до «небажаних» організацій

Росія віднесла екологічну організацію Грінпіс до категорії «небажаних». Це рівносильно забороні. У п’ятницю неурядова організація (НУО) оголосила, що буде змушена припинити свою роботу із захисту природи у найбільшій країні на Землі.

Генеральна прокуратура в Москві заявила, що НУО ставить під загрозу національну безпеку, втручаючись у справи Росії. Організація категорично відкинула цю заяву. Грінпіс веде кампанію за реформи в Росії, наприклад, щоб запобігти лісовим пожежам, які спустошують країну щороку.

Багато НУО, які працюють на користь громадянського суспільства або навколишнього середовища, скаржаться на політичні переслідування з боку влади. «Ліквідація Грінпіс у Росії – це абсурдний, безвідповідальний та деструктивний крок, який не має нічого спільного із захистом інтересів країни», – заявили у Грінпіс Росії. НУО завжди виступало за те, щоб не допустити знищення навколишнього середовища.

Критика небажана

Політики в регіоні навколо озера Байкал, найбільшої південної водойми на Землі, наприклад, минулого року вже виступали за заборону діяльності Грінпіс. Вони хочуть інтенсифікувати економічне використання озера.

Згідно з прес-релізом, Генеральна прокуратура вважає шкідливою критику інфраструктурних чи енергетичних проектів. Політичні позиції Грінпіс спрямовані на «руйнування економічних засад» Росії, йдеться у прес-релізі. Інформаційні кампанії чи несанкціоновані акції протесту спрямовані на порушення негативного суспільного настрою та перешкоджання реалізації проектів.

З початком війни Росії проти України активісти Greenpeace також закликали до економічної ізоляції «нашої країни та посилення санкцій». «Ці зусилля спрямовані на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації та зміну влади у країні неконституційним шляхом».

Російський уряд уже затаврував десятки НУО, незалежних ЗМІ та людей ярликом «іноземний агент». На рішення Міністерства юстиції подано велику кількість судових позовів.

Читайте також:  Штайнмайєр захищає лінію Німеччини щодо постачання зброї.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я