Росія виплатить контрактникам по 195 тис. рублів

17

Так Міноборони мотивує росіян щодо участі у війні навіть після закінчення мобілізації.

Росія виплатить контрактникам по 195 тис. рублів

Росія виплатить контрактникам по 195 тис. рублів. Президент Росії Володимир Путін підписав указ про таку одноразову грошову виплату військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом. Відповідний указ опубліковано на офіційному інтернет-порталі правової інформації.

“Цей указ поширюється на правовідносини, що виникли з 21 вересня 2022 року”, – йдеться у документі. Таким чином, отримають її лише ті, хто був покликаний чи став добровольцем після початку часткової мобілізації.

Часткова мобілізація до початку 21 вересня і закінчилася 28 жовтня. Як заявив на зустрічі з президентом міністр оборони Сергій Шойгу, «надсилання громадян, покликаних з мобілізації, завершили, сповіщення громадян припинено, додаткових завдань не планується».

Для чого Росія виплатить контрактникам по 195 тис. рублів

Незважаючи на заяви Міноборони про закінчення часткової мобілізації, росіяни побоюються, що її буде продовжено. Насамперед, оскільки досі не опубліковано відповідного указу президента Росії. При цьому указ про початок мобілізації існує і формально все ще діє.

Більшість експертів схиляються до того, що причиною закінчення мобілізації є осінній заклик на термінову службу. Відкладати його не можна: заклик і так перенесли на місяць. Згідно з указом президента РФ, за два місяці військкоматам країни доведеться набрати 120 тисяч осіб або по дві тисячі на день.

Формально військкомати можуть продовжувати набирати військових навіть під час осіннього призову на строкову службу. Саме для цього і виділено грошову виплату 195 тисяч рублів. Вона має мотивувати росіян підписувати контракти добровільно в індивідуальному порядку.

Кого ще можуть задіяти у війні

Незважаючи на обіцянки не відправляти терміновиків на війну, тих, хто демобілізується із термінової служби, може спіткати таку долю. На думку ряду експертів, по-перше, нові «дембелі» можуть самі підписати договір прямо в частині.

Читайте також:  Війна України. Основні події на вечір 13 вересня

По-друге, якщо солдат відмовиться його підписувати, то «рідний» військкомат цілком здатний видати йому повістку, коли він прийде відзначатись після служби. Минулого року до Збройних сил Росії прийшли 127 тисяч новобранців.

Точна кількість покликаних до лав російської армії в ході мобілізації залишається невідомою. У наказі президента кількість людей не вказана. Інформація про кількість мобілізованих у ЗМІ варіюється від 300 тисяч до півмільйона людей.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я