Росія відновлює участь у зерновій угоді

20

У Міноборони РФ заявили, що завдяки ООН та Туреччині вдалося отримати письмові гарантії від Києва про невикористання «зернового коридору» для ведення бойових дій.

Росія відновлює участь у зерновій угоді. У Міноборони РФ заявили, що завдяки ООН та Туреччині вдалося отримати письмові гарантії від Києва про невикористання «зернового коридору» для ведення бойових дій.

Росія відновлює участь у зерновій угоді

Повний текст міністерства оборони Росії з цього питання:

«Після вчинення Україною 29 жовтня ц.р. терористичного акту проти кораблів Чорноморського флоту та цивільних судів, задіяних у забезпеченні безпеки «зернового коридору», Російська Федерація призупинила реалізацію угоди щодо вивезення сільськогосподарської продукції з українських портів («Чорноморська ініціатива»).

Ця позиція Росії була доведена до Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй А. Гутерріша та Ради Безпеки ООН.

Міністерство оборони та МЗС Росії оголосили 29 жовтня про призупинення зернової угоди. Фото: DenisProduction.com/shutterstock.com

Завдяки участі міжнародної організації, а також сприянню Туреччині вдалося отримати необхідні письмові гарантії з боку України щодо невикористання гуманітарного коридору та українських портів, визначених на користь вивезення сільськогосподарської продукції, для ведення бойових дій проти РФ, спрямованих до Спільного координаційного центру 1 листопада 2022 року.

Зокрема, українська сторона офіційно запевнила, що «Морський гуманітарний коридор використовуватиметься лише відповідно до положень «Чорноморської ініціативи» та пов’язаного з нею положення про СКЦ».

Російська Федерація вважає, що отримані гарантії наразі видаються достатніми та відновлює реалізацію угоди – Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продовольства з портів України («Чорноморська ініціатива»), призупинену після теракту в Севастополі».

Інцидент у Чорному морі

Міністерство оборони та МЗС Росії оголосили 29 жовтня про призупинення зернової угоди з Україною, звинувативши українські збройні сили в тому, що вони під прикриттям гуманітарного коридору, створеного в рамках реалізації «чорноморської ініціативи» з вивезення української сільгосппродукції, завдали масованого авіаційного та морського ударів безпілотних апаратів з кораблів та інфраструктури Чорноморського флоту Росії на військово-морській базі в Севастополі.

Читайте також:  Міністр соціальних справ Саксонії: вивчити процедуру заборони AfD

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я