Російські вчені виявляють нейропатію по краплях поту

19

Російські вчені заявили, що завдяки методу візуалізації активності потових залоз можна безконтактно простежувати лікування ураження нервової тканини (нейропатії) при цукровому діабеті, повідомляється в журналі Journal of Thermal Biology.

Нейропатія – одне з найчастіших ускладнень, що розвивається при цукровому діабеті. При цій патології уражаються нерви та відбувається порушення їх функцій. У людини виникає часткове оніміння нижніх кінцівок, сильні болі та порушення почуття рівноваги.

Сьогодні для діагностики цього ускладнення використовують метод електронейроміографії (ЕНМГ). Від електростимуляції у пацієнта може бути подразнення, а електродні голки нерідко завдають болючих відчуттів. Пропонована нами інфрачервона візуалізація активності потових залоз є абсолютно безболісною та нешкідливою», – розповів доцент кафедри медичної фізики Саратовського державного університету імені Чернишевського (СГУ) Андрій Сагайдачний.

За його словами, активність кожної потової залози керується за допомогою симпатичних нервових волокон. При поразці знижується потовиділення, що можна зафіксувати за допомогою візуалізації теплових полів на поверхні тіла людини.

Якщо нервові волокна нормально функціонують, то за діагностики на шкірі виділяються краплі поту. Далі вчені охолоджують мікродільниці тіла при випаровуванні. Після цього на термограмі виникають темні плями дома кожної з них. Якщо заліза, отже, і нервове волокно, не функціонує, то змін на інфрачервоному зображенні відсутні або вони фрагментарні.

В результаті дослідження виникає картина, яка показує області працюючих потових залоз. У цьому час активності кожної залози кодується кольором.

Надалі вчені планують застосувати технологію інтегрального картування динамічних інфрачервоних термограм для детектування пухлин на шкірі.

Раніше повідомлялося, що речовина із жирних кислот лосося (синаптамід) виявилася ефективною для лікування нейропатії.

.

Читайте також:  Як війна у небі України вплине на тактику ВПС США?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я