Ролики в мережі показують відсутність постачання в Україну

45

Не встиг уряд Німеччини оголосити про постачання бойових танків в Україну, як у соціальних мережах з’явилися відеоролики, які демонструють транспортування танків. Тенор: Ось, дивіться – постачання для Києва практично вже в дорозі. Про що насправді ці кліпи.

Твердження: Потяги з танками вже чекають у Німеччині, щоб перевезти їх в Україну

Рейтинг: Помилковий.

Факти: Потяг, завантажений танками, зупиняється на засніженому шляху Відео, як стверджується, було знято на залізничній станції у бранденбурзькому місті Зенфтенберг. Порівняння відзнятого матеріалу із зображеннями на картографічних онлайн-сервісах показує, що станція в районі Хосена справді є місцем, вказаним на записі. Погодні умови також відповідають ситуації, що склалася там: у період з 18 по 23 січня там кілька разів йшов сніг. Це говорить про те, що картина танкового транспорту справді актуальна.

Представник Бундесверу підтвердив Deutsche Presse-Agentur, що на відео видно німецькі основні бойові танки Leopard 2. Вони використовуються Бундесвером у різних варіантах. В даний час танки Leopard 2 перевозяться через Бранденбург. Однак, це не передбачає доставку для України. Як стало відомо dpa з оточення бундесверу, вони призначені для навчань у Верхній Лужиці (Саксонія).

За словами міністра оборони Бориса Пісторіуса (СДПН), перші танки Leopard із запасів Бундесверу можуть опинитися в Україні приблизно за три місяці.

Ще одне відео присвячене бойовим машинам піхоти США. Кажуть, що фільм також знімався у Бранденбурзі – у комуні Губен на кордоні з Польщею. Європейське командування армії США підтвердило “Lausitzer Rundschau” відповідні перевезення через Німеччину та Польщу. За даними газети, це бронетанкова бригада, яку використовують самі військові США і регулярно ротується в рамках операції «Атлантична рішучість» (OAR). OAR збройних сил США було створено у 2014 році для підтримки партнерів НАТО у країнах Балтії та Східної Європи.

Читайте також:  Війна в Україні: після бунту ПВК Вагнер

За словами представника бундесверу, перевезення військової техніки залізницею є звичайною операцією. Для проведення навчань, наприклад, бронетехніка вирушає вперед залізницею до відповідних навчальних районів. Потім війська їдуть позаду та розвантажують автомобілі. Відповідно, в інтернеті постійно з’являються знімки, на яких відображено транспортування військової техніки.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я