Рівень води у Саксонії-Анхальт перевищив найвищий рівень тривоги перед візитом Шольца

39
Преса Рівне

Федеральний канцлер Олаф Шольц знову вирушає до зони повені – цього разу до підніжжя гір Гарц у південній Саксонії-Анхальт. Але й у інших районах Німеччини люди продовжують боротися із потоками води.

Повінь – рівень води в Саксонії-Анхальт перевищив найвищий рівень тривоги перед візитом Шольца

Ситуація з повінню в окрузі Мансфельд-Зюдхарц залишається напруженою навіть перед візитом федерального канцлера Олафа Шольца (СДПН). У четвер вранці рівень води в річці Хельме в Беннунгені становив 2,42 м, перевищивши найвищий рівень тривоги 4. Незадовго до початку року в цьому окрузі в Саксонії-Анхальт вже було оголошено надзвичайний стан. Річка Хельме подекуди вийшла з берегів. Від повені в окрузі постраждали міста Берга, Кельбра та Беннунген, а також район Зангерхаузен в Обереблінгені.

Збройні сили Німеччини хочуть найближчим часом ухвалити рішення на прохання округу про адміністративну допомогу і, за словами речника, вже готуються до розгортання в Мансфельд-Зюдхарці. Протягом тижня, починаючи з понеділка, 150 солдатів допомагатимуть наповнювати та укладати мішки з піском та зміцнювати дамби.

 

Шольц хоче зустрітися із помічниками у зоні повені

Шольц, федеральний міністр довкілля Штеффі Лемке («зелені») та президент міністерства Райнер Хазелофф (ХДС) хочуть відвідати Обереблінген опівдні, щоб отримати уявлення про ситуацію. Також заплановано відвідування заводу із наповнення мішків піском у Берзі. Канцлер та його супутники хочуть поговорити з керівником оперативного штабу, представниками екстрених служб, мерами постраждалих муніципалітетів та волонтерами. Вони також хочуть прокоментувати ситуацію у Берзі. Напередодні Нового року пан Шольц вже відвідав затоплені райони Нижньої Саксонії.

Тим часом у Німецької метеорологічної служби (DWD) є гарні новини для Саксонії-Анхальт, а також для зон затоплення у Нижній Саксонії. «Стає суші, сильні дощі припиняться», – повідомила у четвер Катлін Хікманн із DWD Саксонією-Анхальт. Протягом дня і в п’ятницю в деяких районах ще очікуються невеликі дощі, але вони вже не будуть схожі на ті, що були в останні кілька днів. Загалом буде суші та значно холодніше.

Читайте також:  Папа призначає нових архієпископів Падерборна та Бамберга

 

У четвер та найближчими днями очікується ослаблення дощу в Нижній Саксонії, яка сильно постраждала від повені. Представник Німецької метеорологічної служби заявив вранці, що ситуація нарешті може бути пом’якшена. Хоча у п’ятницю знову очікуються дощі, їх буде менше, ніж останніми днями. Загалом буде суші та значно холодніше. З вихідних очікується настання зими зі сніговими дощами, вічною мерзлотою вдень та ожеледицею при температурі до мінус семи градусів.

 

Однак у четвер вранці рівень води у кількох річках Нижньої Саксонії все ще перевищував максимальну позначку. У Нієнбурзі та Дракенбурзі він становив 15 сантиметрів, згідно з доповіддю Державного агентства з водного господарства, захисту узбережжя та охорони природи (NLWKN). Агентство повідомило про підвищення рівня води на Везері, але в деяких місцях рівень води також трохи знизився.

 

Ситуація на річці Аллер також залишається напруженою. У Целлі та Ейтці рівень води в четвер вранці був приблизно на 60 сантиметрів вищий за найвищий зареєстрований рівень, а в інших місцях, таких як Ретем та Альден, – більш ніж на 20 сантиметрів у кожному випадку. Рівень води в річці Лейні також був вищим за найвищий рівень у кількох районах – наприклад, у Нойштадті та Швармштедті.

За даними NLWKN, при досягненні третього рівня існує ризик затоплення як великих територій, так і окремих будинків, вулиць та підвалів.

 

Тим часом, допомога Нижньої Саксонії від повені надходить і з-за кордону: у четвер команда французької цивільної оборони зведе мобільну дамбу в районі Вінзен-ан-дер-Аллер. Міністр внутрішніх справ Нижньої Саксонії Даніела Беренс хоче на власні очі побачити будівництво на місці.

 

Джерело: www.stern.de

 

Читайте також:  Рівнянин врятував побратимів та отримання звання Героя України

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я