Республіканці висунули 4 кандидатуру до парламенту США

10

За дуже короткий час наступником Маккарті пробували себе кілька кандидатів, і ось уже відомий заперечувач результатів виборів 2020 року в США та прихильник Трампа хоче обійняти посаду голови Палати представників.

Республіканці висунули 4 кандидатуру до парламенту США

Республіканці висунули конгресмена Майка Джонсона як нового кандидата на посаду голови Палати представників Конгресу США. Як повідомили американські ЗМІ пізно увечері у вівторок (за місцевим часом), 51-річний конгресмен отримав 128 голосів у ході внутрішнього голосування з іншими кандидатами. Як повідомив Джонсон журналістам, він планує сьогодні офіційно оформити своє призначення і виставити свою кандидатуру на виборах на головну посаду палати.

Його висування не означає, що він автоматично отримає потрібну більшість голосів і на офіційних виборах. Адже юрист і колишній радіоведучий зі штату Луїзіана – вже четвертий кандидат на посаду голови після того, як його колега по партії Кевіна Маккарті вигнали під час історичного голосування на початку жовтня.

За повідомленнями ЗМІ, Джонсон відмовився визнати поразку Дональда Трампа на президентських виборах 2020 року. Але більш того, у статті New York Times його назвали одним із архітекторів, які проголосували за оскарження результатів підрахунку голосів у колегії виборців 6 січня 2021 року. Ціль: усіма силами утримати колишнього президента Трампа, навіть якщо він програє.

Усього за кілька годин до призначення Джонсона на цю посаду було висунуто кандидатуру республіканця Тома Еммера. Однак, за повідомленнями ЗМІ, 62-річний республіканець зняв свою кандидатуру, оскільки не зміг набрати більшості голосів для подальшого голосування на пленарному засіданні Палати представників.

Повернення Маккарті не виключено

Раніше вже зазнали невдачі його колеги по партії Стів Скаліз та Джим Джордан. Для обрання на третій за значимістю політичний пост у США після президента та віце-президента потрібна абсолютна більшість голосів присутніх членів Палати представників. Для цього, ймовірно, буде потрібно 217 голосів у палаті. Оскільки республіканці мають лише незначну більшість у 221 місце, кандидат може дозволити собі лише кілька незгодних у своїх лавах.

Читайте також:  Уганда ухвалила новий закон проти гомосексуалістів

Джонсон заявив, що він «дуже впевнений» у отриманні необхідної більшості. Проте, за даними американських ЗМІ, це невиразно. У фракції навіть робляться спроби повернути Маккарті на пост. Хаос у фракції республіканців уже кілька тижнів паралізує політичну роботу Палати представників.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я