Рекордна кількість католиків – Маркс: “Що я можу зробити?”

12

У зв’язку з великою кількістю людей, які залишають церкву, кардинал Райнхард Маркс висловив своє глибоке занепокоєння. «Я глибоко зворушений новинами цього тижня», – сказав архієпископ Мюнхена та Фрайзінга на урочистій службі, під час якої він висвятив трьох священиків.

Як єпископ, він не може і не повинен просто відштовхувати від себе тих, хто йде з церкви. «Я питаю себе: що я можу зробити? У чому моє завдання? Яке наше завдання, наша спільна робота?».

Маркс сказав, що його дуже турбує, коли церковні служби сприймаються як безсилі та нудні. Він пояснив: “Літургія не робиться, не фабрикується – вона святкується”.

Понад півмільйона людей пішли

За його словами, немає простих відповідей, але є завдання. Важливим завданням для всіх хрещених і конфірмованих, сказав він, є переконлива відповідь на запитання, у тому числі й внутрішню: «Чому я християнин? І що це значить?”. Церква має показати, що це означає, сказав він. Маркс сказав, що він припускає, що «форма Церкви» змінюватиметься. Але: «Суть залишиться: ми шукачі Бога».

У середу Конференція єпископів Німеччини (DBK) опублікувала драматичні дані про відставку з погляду католицької церкви. Понад півмільйона людей залишили католицьку церкву в Німеччині у 2022 році. Це більше, ніж будь-коли, і значно більше, ніж у попередньому рекордному 2021 році, коли 359 338 католиків відвернулися від своєї церкви.

Читайте також:  Бундестаг скоротиться з 736 до 630 депутатів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я