Припинення вогню не видно навіть наприкінці Рамадану

29

У Судані вже тиждень продовжуються бойові дії. Громадяни Німеччини також перебувають у країні. Бундесвер готує нову спробу їхньої евакуації.

Судан: припинення вогню не видно навіть наприкінці Рамадану

Навіть через тиждень після початку бойових дій між протиборчими військовими блоками в Судані рішення конфлікту не проглядається. Незважаючи на відзначення закінчення Рамадану, сторони конфлікту вчора не заспокоїли свою зброю. Обидві сторони заявили, що дотримуватимуться режиму припинення вогню. Тим часом, Німеччина та інші країни обговорювали варіанти евакуації громадян своїх країн. За повідомленнями ЗМІ, два іспанські літаки мають евакуювати європейців та латиноамериканців із кризової країни.

Минулої суботи армія країни веде боротьбу за владу проти колись союзних воєнізованих сил швидкої підтримки (RSF). За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), з початку боїв загинули щонайменше 413 людей та понад 3500 отримали поранення. Учора ввечері очевидці повідомляли у Twitter про вибухи та стрілянину у столиці Хартумі.

Ситуація залишається напруженою вже тривалий час

На півдні на північному сході Африки, який уже багато років залишається політично нестабільним, фактичний президент Абдель Фаттах аль-Бурхан, який є головнокомандувачем армії, бореться зі своїми військами проти свого заступника Мохаммеда Хамдана Дагло, лідера потужних сил швидкої підтримки (СБП), і його загонів за верховенство. Ці дві людини очолюють багату золотом і нафтою країну з населенням близько 46 мільйонів людей після спільного військового перевороту у 2019 році та ще одного у 2021 році.

Тим часом, бундесвер проводить підготовку до нової спроби евакуації громадян Німеччини, повідомив Deutsche Presse-Agentur представник міністерства оборони. Подробиці про чисельність, особовий склад та матеріальну базу можливих евакуаційних сил бундесверу не були надані. У середу було скасовано спробу дипломатичної евакуації за допомогою літаків ВПС, але без розгортання великої кількості солдатів. Столичний аеропорт знаходиться в центрі бойових дій із самого початку конфлікту. Дипломати домагаються стійкого припинення вогню щодо евакуації.

Читайте також:  Мало надії на швидке вирішення конфлікту

Міжнародне занепокоєння

За повідомленнями ЗМІ, Іспанія направила до Африки два транспортні літаки ВПС для евакуації своїх громадян та деяких інших європейців та латиноамериканців. Один із двох військово-транспортних літаків A400M вже приземлився у Джибуті на Африканському Розі, повідомили вчора державний телеканал RTVE та інші іспанські ЗМІ. Третій літак такого ж типу знаходиться в Іспанії в режимі очікування. Кожен із цих військових літаків може перевозити понад 100 осіб. Офіційного підтвердження спочатку не було. Джібуті знаходиться майже за 1200 кілометрів на південний схід від Хартума.

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив учора на авіабазі Рамштайн у землі Рейнланд-Пфальц, що рішення про можливу евакуацію американських дипломатів поки не прийнято через неясну ситуацію з безпекою. У регіон були спрямовані сили, щоб забезпечити США «якнайбільше варіантів дій» у разі ухвалення відповідного наказу. Пентагон продовжує уважно стежити за ситуацією та координує свої дії з Державним департаментом США.

Незважаючи на руйнівну ситуацію в країні, спеціальний представник ООН у Судані Фолькер Пертес звернувся до суданців із мужніми словами з нагоди ісламського свята порушення посту. Він висловив сподівання, що країна подолає кризу, заявив учора Пертес. Дипломат очолює місію ООН із 2021 року, яка має підтримувати Судан у його політичному переході до демократії.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :