Посол Китаю у Парижі викликав обурення у країн Балтії

39

Китайський посол у Франції викликає обурення не лише у країн Балтії, яким він просто відмовляє у суверенітеті. Міністерство закордонних справ Франції також «стривожене».

 

Посол Китаю у Парижі викликав обурення у країн Балтії

Країни Балтії з обуренням відреагували на висловлювання посла Китаю у Франції, що колишні радянські республіки не обов’язково є суверенними. Міністр закордонних справ Латвії Едгар Рінкевич у суботу ввечері оголосив у Твіттері, що він викликав повіреного у справах посольства Китаю в Ризі на понеділок через «абсолютно неприйнятні» висловлювання. За його словами, цей крок було узгоджено з Литвою та Естонією. «Ми очікуємо від китайської сторони пояснень та повного спростування цієї заяви», – написав далі головний дипломат балтійської країни ЄС та НАТО.

У інтерв’ю французькому телебаченню посол Китаю Лу Шайє раніше поставив під сумнів суверенітет держав, які колись були частиною Радянського Союзу. На запитання, чи належить Крим Україні дипломат відповів, що все залежить від того, як дивитися на це питання. На репліку ведучого, що Чорноморський півострів, окупований Росією з 2014 року, є частиною України з міжнародного права, Шайє відповів: «У міжнародному праві навіть ці країни колишнього Радянського Союзу не мають ефективного статусу, тому що немає міжнародної угоди, яка конкретизує їх статус як суверенної країни».

Франція висловлює «повну солідарність» із країнами Балтії

Міністерство закордонних справ Франції наголосило на цих заявах «з тривогою», за словами прес-секретаря. «Ми висловлюємо повну солідарність з усіма нашими союзниками та партнерами, які здобули незалежність, якої вони так прагнули після десятиліть пригнічення». Він сказав, що тепер Китай повинен прояснити, чи заява посла відображає китайську позицію.

Читайте також:  ООН та скасування зернових угод: багато хто може загинути

«Висловлювання китайського дипломата незрозумілі, і ми засуджуємо подібні висловлювання на адресу незалежної та суверенної країни», – сказав міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна.

Його литовський колега Габріелюс Ландсбергіс написав у Twitter, прослухавши запис інтерв’ю: «Якщо хтось усе ще ставить питання, чому країни Балтії не довіряють Китаю «посередництво у встановленні миру в Україні», то ось китайський посол, який стверджує, що Крим – російський, а межі наших країн не мають законних підстав».

Естонія, Латвія та Литва були почергово окуповані Радянським Союзом та Німеччиною під час Другої світової війни. Після закінчення війни три невеликі держави Балтійського моря на північному сході Європи проти своєї волі на десятиліття стали радянськими республіками. Тільки 1991 року вони відновили свою незалежність, а з 2004 року входять до складу ЄС та НАТО.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я