Протилежні думки щодо створення європейської армії

10

Канцлер Олаф Шольц висловив сумніви щодо ідеї створення армії Європейського Союзу. «Спочатку ми маємо зробити те, що потрібно зробити зараз», – сказав політик СДПН на «Європафорумі» WDR у Берліні.

Насамперед, сказав він, необхідно зміцнити європейську співпрацю у виробництві озброєнь, щоб зробити її більш ефективною. Крім того, безпека в Європі може бути гарантована лише через трансатлантичну співпрацю, наголосив Шольц щодо НАТО. «Я твердо переконаний, що йдеться про зміцнення трансатлантичного співробітництва та НАТО».

Голова Комісії ЄС Урсула фон Ляйєн, навпаки, підтримала на заході ідею «армії європейців». «Досить багато країн-членів ЄС перебувають у Нато як само собою зрозуміле. Це добре, що маємо Нато», – сказала фон дер Ляйєн. «Але Нато не скрізь. І безперечно є сценарії, в яких Європейський Союз затребуваний. І там ми теж маємо спроможність діяти активно».

За її словами, велике і складне питання полягає в тому, хто прийматиме рішення про розгортання європейської армії. «Це ще доведеться обговорити». Фон дер Ляйєн сказала, що вона з великою повагою ставиться до відповідальності, яку беруть на себе чоловіки та жінки, які вирушають у кризові райони. «Це необхідно нести не лише на європейському, а й на національному рівні, бо це може бути питанням життя та смерті». Фон дер Ляйєн наголосила: «Такі ідеї мають бути уточнені та поглиблені, але напрямок вибраний вірно».

Читайте також:  Різке зростання числа антисемітських інцидентів у Німеччині

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я