Програма озброєння бундесверу: минуло 15 місяців

11
Міністр економіки землі Шлезвіг-Гольштейн Клаус Руе Мадсен (безпартійний) закликав прискорити процес укладання оборонних контрактів на спеціальні кошти для бундесверу. Програма озброєння бундесверу буксує: «Майже 15 місяців тому канцлер оголосила про велике замовлення, про яке, на жаль, досі в портфелях замовлень наших компаній немає нічого гідного згадування», – сказав Мадсен в інтерв’ю газеті Deutsche Presse-Agentur. Агресія Росії проти України, ймовірно, триватиме ще довгий час і становить загрозу для Нато».

Мадсен хоче включити тему оборонних технологій до порядку денного конференції міністрів економіки, запланованої на травень. Шлезвіг-Гольштейн з його 30-ма компаніями оборонних технологій та їх 20 000 співробітників є важливим місцем для технологій безпеки. “І це далеко не тільки наші верфі”, – сказав Мадсен. Промисловість потребує безпеки планування, щоб мати можливість інвестувати у свою частину».

На думку Мадсена, ситуація з фінансуванням компаній має бути покращена. На нещодавньому засіданні економічного комітету в парламенті штату стало «цілком зрозуміло, що наша оборонна промисловість стикається з серйозними проблемами фінансування», – сказав Мадсен. Багато компаній зазнають труднощів з отриманням кредитів. «Тут теж має настати перелом».

Йоханн Вадефул, заступник голови парламентської групи ХДС та експерт з питань оборони, уродженець Шлезвіг-Гольштейна, наголосив, що необхідно модернізувати та оновити бундесвер на роки вперед. «А для цього потрібна високоефективна промисловість у сфері безпеки та оборони».

27 лютого 2022 року канцлер Олаф Шольц (СДПН) проголосив «поворот часів» на тлі агресивної війни Росії проти України. У ході цього було затверджено спеціальний фонд у розмірі 100 мільярдів євро для модернізації бундесверу.

Читайте також:  Між політикою та біблійною екзегезою: Kirchentag закінчується

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я