про що сперечаються у Німеччині. «Угода з дияволом»

5

Німеччина приймає звільнених ув'язнених, це російські дисиденти та кілька громадян Німеччини. Серед них — Ріко Крігер, німець, засуджений у Білорусі до страти за звинуваченням у тероризмі. Звільнення Німеччиною засудженого вбивці з метою сприяння найбільшому обміну ув'язненими між Сходом та Заходом із часів холодної війни викликало суперечки у країні.

Обмін ув'язненими з Росією: про що сперечаються у Німеччині. «Угода з дияволом»

До звільнених внаслідок того, що стався обмін ув'язненими з Росією, увійшли п'ятеро громадян Німеччини, які перебували під вартою в Росії та Білорусі, кілька відомих російських опозиціонерів та американці: журналіст Еван Гершкович, колишній морський піхотинець Пол Вілан. Німеччина взяла він гуманітарні зобов'язання і виконала їх.

Громадянин Росії Вадим Красіков відбував довічне ув'язнення за зухвале вбивство колишнього командира чеченських повстанців у столиці Німеччини у 2019 році. Ця справа вразила країну.

Необхідні поступки

На своїй прес-конференції, присвяченій обміну, президент США Джо Байден визнав, що він особливо зобов'язаний «великим почуттям подяки канцлеру» Олафу Шольцу.

Угода «вимагала від мене добитися від Німеччини деяких істотних поступок, на які вони спочатку дійшли висновку, що не можуть піти через вказану особу»– сказав Байден.

Байден повідомив про поступки, яких йому вдалося досягти від своїх союзників, назвавши їх «сміливими та хоробрими рішеннями» – звільнити таких в'язнів, як Красіков, «які утримувалися під вартою обґрунтовано».

Велика підготовка

Тижневик Spiegel повідомив, що обмін у четвер відбувся після кількох місяців переговорів між ЦРУ, німецькою розвідкою BND та Кремлем.

Спочатку передбачалося, що обмін торкнеться російського опозиціонера Олексія Навального, який помер у в'язниці у лютому, але потім увага переключилася на Гершковича та Уілана.

Для укладання угоди також було задіяно дипломатичні контакти на найвищому рівні.

Читайте також:  Як зміцнити імунітет: виявлено швидкий спосіб

Радник із національної безпеки США Джейк Салліван повідомив журналістам, що бесіди між Байденом та Шольцем призвели до того, що віце-президент Камала Харріс зустрілася «віч-на-віч з канцлером Шольцем»щоб “обговорити елементи цього питання” на Мюнхенській конференції з безпеки на початку цього року.

Гіркий смак

Шольц визнав, що рішення про звільнення Красікова, засудженого у грудні 2021 року, було важким.

Після «зворушливою» зустрічі з деякими ув'язненими після прибуття в аеропорт Кельна Втім, Шольц наполягав на тому, що обмін був «правильним рішенням, і якщо ви мали якісь сумніви, ви їх втратите, поговоривши з тими, хто зараз на волі».

«Багато ув'язнених побоювалися за своє здоров'я і навіть життя»– Додав він.

Телеканал NTV повідомив, що між відомством Шольца та міністерством юстиції виникли розбіжності у справі Красікова.

За іншими повідомленнями преси, Міністерство юстиції нарешті наказало прокурорам скасувати виконання вироку Красікову, щоб забезпечити його депортацію.

Повідомляється, що деякі представники судових кіл вирішили, що це випадок недоречного політичного втручання у судовий процес.

Німецьке відділення правозахисної організації Amnesty International зафіксувало «гіркий присмак» угоди: вона створила рівність між «вбивцею… засудженим під час справедливого судового розгляду» і “людьми, які щойно реалізували своє право на свободу слова”.

Це породило примару «розширення безкарності» обміну та надихнуло Путіна. Той раніше заявив, що Красіков діяв із «патріотичних почуттів», «усунувши бандита».

У статті в Bild говориться, що хоча звільнення правозахисників і німецьких громадян в Росії слід вітати, «російському народу дається перекручене послання про те, що Путін – герой»оскільки він «врятував убивць».

Обмін ув'язненими з Росією: «Угода з дияволом»

Однак офіційні особи наполягають на тому, що угода гарантує свободу та благополуччя ув'язнених і що Берлін зобов'язаний піклуватися про громадян Німеччини, залучених до неї.

Читайте також:  TikTok та Instagram у Німеччині чекає віковий ценз?

Міхаель Рот, голова комітету із закордонних справ парламенту Німеччини та член соціал-демократичної партії, так підсумував у X рішення Берліна з питання: «Іноді з міркувань гуманності доводиться укладати угоду з дияволом».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я