США продасть Німеччині 60 вертольотів Boeing CH-47F Chinook

85

Німеччина використовує їх для національної оборони та стримування регіональних загроз.

 

США продасть Німеччині 60 вертольотів Boeing CH-47F Chinook

Тяжкі транспортні вертольоти для Бундесверу: уряд США дав принципову згоду на продаж Німеччини 60 вертольотів Boeing CH-47F Chinook.

Американське агентство, що відповідає за державні угоди з продажу озброєнь, Агентство зі співробітництва в галузі оборонної безпеки оголосило у Вашингтоні, що Конгрес США, з яким мають проводитися консультації з цього питання, також був поінформований у четвер. У повідомленні вказано граничну ціну угоди у розмірі 8,5 мільярда доларів США (близько 7,8 мільярда євро).

“Цей пропонований продаж зміцнить зовнішньополітичні цілі та національну безпеку Сполучених Штатів шляхом посилення безпеки партнера по НАТО, який є суттєвою силою для політичної та економічної стабільності в Європі”, – пише американське агентство. Німеччина хоче використати гелікоптери для національної оборони та стримування регіональних загроз, йдеться у повідомленні.

Гелікоптери можуть перевозити понад 11 тонн.

Гелікоптери повинні стати робочим конячком збройних сил Німеччини для швидкого повітряного транспортування транспортних засобів, матеріалів та солдатів і важливі для національної оборони та оборони альянсу, а також для закордонних місій. CH у позначенні моделі означає «вантажний вертоліт».

CH-47 легко впізнати за характерною формою банана і двом гвинтам, що несе. Гелікоптери можуть перевозити понад 11 тонн і вміщують до 55 пасажирів. Згідно з планами, перші машини можуть надійти у розпорядження Бундесверу до 2027 року. Подальші процедурні кроки, які також визначаються спільно зі США, припускають, що Бундестаг зможе розглянути проект лише після літніх канікул. У військових колах очікують, що Boeing зможе передати загалом 6 літаків із першого постачання протягом наступних 12 місяців. Після цього кожен місяць має надходити ще одна машина, доки не буде досягнуто число 60.

Читайте також:  Дискримінація людей похилого віку в Німеччині недооцінена

Вартість вертольотів

Згідно з більш ранньою інформацією, зі 100-мільярдного пакету для бундесверу («спеціальні кошти») на купівлю «Чинуків» було виділено понад 5 мільярдів євро. Прес-секретар Міністерства оборони у Берліні зазначив, що сума, еквівалентна 7,8 мільярдам євро, зазначена зараз в американському документі, є максимальною сумою для внутрішньої процедури затвердження США, але контракт на купівлю буде укладено на меншу суму.

За інформацією агентства dpa, німецькі військові планувальники востаннє дійшли ціни в 6,7 млрд. євро. Однак переговори щодо ціни ще не завершені, і на неї можуть вплинути зміни валютних курсів та інфляційні ризики. До можливих змінних також відноситься стан обладнання літаків, які, однак, мають бути придбані здебільшого у товарному стані, тобто у версії, яку вже використовують інші держави.

Є й відхилення: наприклад, німецька версія має бути сертифікована з можливістю дозаправки у повітрі. Це вже встановлено та схвалено у США у версії MH-47, яка оснащена для операцій сил спеціального призначення. Для німецького CH-47 цю процедуру затвердження ще не реалізовано.

Модернізація за допомогою радіостанцій

Крім того, німецька версія Chinook має бути оснащена радіостанціями BOS, які використовуються в Німеччині в поліції, пожежній охороні та службах боротьби зі стихійними лихами. Таким чином, пілоти бундесверу зможуть безпосередньо контактувати з цивільною владою на землі – наприклад, під час місій боротьби з лісовими пожежами.

Політик з питань оборони від ХДС Єнс Леманн попередив, що насувається «німецьке золоте рішення у вигляді дорогих технічних спеціальних запитів». Він сказав, що неприпустимо, щоби Міністерство оборони не наполягало на участі німецької промисловості. Леманн також передбачив, що міністерству доведеться піти на помітне скорочення пакету обладнання та послуг, щоб навіть наблизитися до запланованого бюджету.

Читайте також:  Реформа виборчого законодавства може набути чинності

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я