Президент Зімбабве підписав “Патріотичний акт”

24

Будь-який громадянин, який критикує уряд, може бути підданий кримінальному переслідуванню.

 

Президент Зімбабве підписав “Патріотичний акт”

Президент Зімбабве Еммерсон Мнангагва підписав так званий «Патріотичний акт», який, крім іншого, передбачає кримінальну відповідальність для тих, хто «навмисне порушує суверенітет та національні інтереси Зімбабве». Трохи більш як за місяць до виборів у південноафриканській країні Зімбабве набув чинності закон, який загрожує суттєво обмежити свободу слова.

Опозиція назвала цей закон засобом, що дозволяє уряду різко обмежити свободу слова та друку напередодні президентських та парламентських виборів, які відбудуться 23 серпня.

Виникає загроза кримінального переслідування

Вимога санкцій проти країни загрожує тюремним ув’язненням строком на 20 років або навіть стратою, якщо злочин буде кваліфікований як державна зрада. Критики побоюються, що закон сформульований настільки розпливчасто, що будь-який громадянин, який критикує уряд, може бути підданий кримінальному переслідуванню. На думку правлячої партії, закон має захистити Зімбабве від критики всередині країни, а також від «іноземного втручання» у вибори.

«турбує той факт, що цей закон дуже драконівський, він торкнеться громадянського простору, він торкнеться окремих людей. Він підірве свободу асоціацій, свободу зборів, свободу вираження поглядів», – заявив Вілберт Мандінде, представник Форуму НУО з прав людини Зімбабве. «Люди будуть змушені піддавати себе цензурі».

80-річний Мнангагва претендує на другий термін перебування при владі країни з населенням 16 млн. осіб. З початку року в країні, яка десятиліттями перебуває в економічній кризі, було заарештовано десятки опозиційних політиків. Правозахисники попереджають про політично вмотивоване насильство та репресії проти опозиції та громадянського суспільства.

Читайте також:  Спекуляції щодо візиту Зеленського до Німеччини у травні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я