Президент України Зеленський відвідав Нідерланди

27
Зеленський

В умовах триваючої війни в Україні український президент продовжує шукати підтримки Заходу. Але Нідерланди не повинні займатися виключно зброєю.

Після візиту до Швеції президент України Володимир Зеленський прибув до Нідерландів для переговорів із главою уряду Марком Рютте, про які заздалегідь офіційно не повідомлялося. Головною метою поїздки стало постачання винищувачів F-16 “для захисту нашого народу від російського терору”, повідомив Зеленський у неділю в новинному каналі Telegram. “Ми стаємо сильнішими”, – зазначив він.

За словами Зеленського, який подорожував у супроводі своєї дружини, на переговорах ішлося також про підготовку мирного саміту та притягнення до відповідальності терористичної держави. Кримінальний суд у Гаазі видав ордери на арешт глави Кремля Володимира Путіна, який віддав наказ про вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року, за воєнні злочини.

У суботу Зеленський домовився про подальшу військову співпрацю з главою уряду Ульфом Крістерссоном у столиці Швеції Стокгольмі. Він заявив, що в неділю “проведе переговори з іншими країнами, які нас підтримують, щоб вони надали нам необхідне обладнання для перемоги в цій війні”. Крім Нідерландів, про свою готовність поставити винищувач F-16, створений у США, заявила Данія.

Прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен раніше оголосила, що відвідає авіабазу Скрідструп цієї неділі о 15.00 разом із міністром оборони Якобом Еллеманном-Єнсеном і міністром закордонних справ Ларсом Лекке Расмуссеном. Там розміщені данські F-16. Влітку в рамках Нато було створено коаліцію на чолі з двома країнами для навчання українських пілотів використанню F-16. Бельгія і Норвегія також розглядаються як можливі постачальники американських винищувачів.

Читайте також:  Бундесвер завершить місію з евакуації із Судану

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я