Президент Уганди переглянув закон проти ЛГБТ

61

Новий закон може суттєво обмежити права гомосексуалістів в Уганді. Після критики та попереджень з-за кордону президент Мусевені, схоже, пішов назад – але лише незначно.

 

Президент Уганди переглянув закон проти ЛГБТ

В Уганді плани щодо ухвалення закону, що загрожує смертною карою за гомосексуальні акти, знову переглядаються після різкої міжнародної критики. Президент Уганди переглянув закон: Йовері Мусевені оголосив у четвер, що не підпише закон, який уже був ухвалений парламентом, доки до нього не будуть внесені поправки.

Проте, зважаючи на все, суть не буде змінена кардинально.

Генеральний прокурор висловив побоювання, що закон може бути юридично вразливим, пояснив Мусевей увечері у столиці Кампалі. Гомосексуалісти, які добровільно звертаються за медичною допомогою, не повинні зазнавати кримінального переслідування. Правляча партія НРМ (Національний рух опору) заявила, що «поліпшить» текст після консультацій із президентом. Залишається відкритим питання, які саме пункти мають бути змінені і коли закон набуде чинності.

США пригрозили Уганді економічними наслідками, якщо закон буде ухвалено

Парламент східноафриканської країни ухвалив «анти-ЛГБТ закон» 21 березня. Мусевені мав підписати його протягом місяця. ЛГБТ – це англійська абревіатура для лесбіянок, геїв, бісексуалів та трансгендерів. Також часто використовуються варіанти LGBTQ, LGBTQI чи LGBTQIA+. Кожна літера означає гендерну ідентичність або сексуальну орієнтацію людини. На міжнародному рівні план зазнав серйозної критики. США пригрозили Уганді економічними наслідками, якщо закон буде ухвалено.

В останні роки в Уганді неодноразово робилися спроби різних соціальних груп запровадити суворіші закони проти гомосексуалістів. В основному вони провалювалися через президентське вето або були скасовані Верховним судом.

Читайте також:  ВПС США перехопили Cessna під Вашингтоном

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я