Президент Ірану здійснив рідкісний візит до Сирії

38

Вперше з початку громадянської війни 12 років тому іранський президент вирушає до Сирії. У супроводі державних міністрів Іран надсилає чіткі сигнали своєму заклятому ворогові.

 

Президент Ірану здійснив рідкісний візит до Сирії

Вперше за понад десятиліття президент Ірану відвідав країну, охоплену громадянською війною – Сирію. Ебрахім Раїсі був прийнятий правителем Башаром аль-Асадом у Дамаску у середу, повідомили сирійські та іранські державні ЗМІ. Дві країни підтримують добрі відносини, особливо у галузі військового співробітництва. Глава уряду прибув у супроводі кількох державних міністрів. До Раїсі востаннє Сирію відвідував прихильник жорсткої лінії Махмуд Ахмадінежад у 2010 році.

Іран розширює свої політичні та військові зв’язки в регіоні з 1990-х років з метою створення осі опору проти свого заклятого ворога Ізраїлю шляхом підтримки шиїтських ополчень. У Сирії Ісламська Республіка підтримує Асада, який минулого року також відвідав Тегеран. З початку громадянської війни в Сирії в 2011 році президент Сирії піддається міжнародній критиці і тривалий час перебуває в ізоляції.

Тіньова війна між Ізраїлем та Іраном посилюється

Протягом багатьох років Ісламська Республіка та Ізраїль ведуть тіньову війну в регіоні, яка, на думку експертів, посилилася останніми місяцями. Ізраїльські ВПС знову і знову атакують цілі у сусідній Сирії, щоб стримати нарощування озброєнь ополченцями, союзними Ірану. Тільки у вівторок увечері аеропорт в Алеппо знову зазнав бомбардування.

Раїсі повторив свої погрози на адресу Ізраїлю в інтерв’ю ліванському телеканалу “Аль-Маджадін” незадовго до своєї поїздки. Перша помилка та крок сіоністської освіти стануть останніми, і більше не буде цієї штуки під назвою «сіоністська освіта», – сказав Раїсі, додавши: «Сирія завжди була в авангарді осі опору». Міністерство закордонних справ Ізраїлю не коментувало цю поїздку.

Читайте також:  Верховний суд проти призначення міністра

Близько до кордону

У п’ятницю міністр закордонних справ Ірану Хусейн Амірабдоллахіан здійснив поїздку до південного Лівану прямо на кордон із заклятим ворогом. Ізраїль розуміє “тільки мову насильства”, сказав міністр в інтерв’ю. Іранські політики рідко підходять так близько до кордону. Тегеран також має великий вплив у Лівані, підтримуючи потужну організацію шиїтів «Хезболла».

Візит Раїсі слідує за зближенням між Сирією та низкою сусідніх держав та колишніх суперників у регіоні в останні місяці. У понеділок міністри закордонних справ Йорданії, Саудівської Аравії, Єгипту та Іраку зустрілися зі своїм сирійським колегою Фейсалом аль-Мікдадом. Наразі активно обговорюється питання про можливе повернення Сирії до Ліги арабських держав.

У березні 2011 року, в ході арабських повстань, багато жителів Сирії вийшли на вулиці проти керівництва Асада. Сили безпеки Асада застосували насильство проти демонстрантів. Це переросло у громадянську війну з міжнародною участю, яка продовжується досі. Крім Ірану, Росія також підтримує правління Асада.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я