Президент Ірану: “Немає пощади противникам системи”

21

Президент Ірану Ебрахім Раїсі підтвердив непохитний курс щодо противників ісламської системи правління. «Наші руки відкриті для тих, хто протестував, хто був засліплений іноземною пропагандою, але з непримиренними у нас немає пощади», – сказав Раїсі на релігійній церемонії в Тегеранському університеті.

Раїсі не став уточнювати свою загрозу. Проте понад 20 протестувальників перебувають у смертельному списку судової влади. Їх звинувачують у «веденні війни проти Бога», що за ісламськими законами є смертним вироком. У зв’язку з цим вже було страчено двох демонстрантів.

Уряд також масово обмежує інтернет

Понад три місяці люди по всьому Ірану протестують проти ісламської системи. Хоча останніми тижнями на вулиці вийшло менше людей, протести продовжуються в інших формах. Все більше жінок ігнорують обов’язкову головну хустку, наприклад, і більше не виявляють страху перед горезвісною поліцією вдач. На знак протесту священнослужителям неодноразово зривали тюрбани з голови. Відеоролики з подібними сценами часто з’являлися в Інтернеті. Щоб запобігти формам протесту в соціальних мережах, уряд продовжує вводити масові обмеження на інтернет, закриваючи його, а в деякі дні і повністю.

На даний момент загинуло понад 500 людей

Тегеран бачить за протестами «ворогів Ірану» та їхніх союзників усередині країни та звинувачує їх у спробі насильницької зміни політичної влади. Іранське керівництво вважає головними ворогами США та Ізраїль, а також Саудівську Аравію, Велику Британію, Францію та Німеччину.

За даними іранських активістів та правозахисних груп за кордоном, у зв’язку з протестами було вбито понад 500 людей. Більшість із них були демонстрантами, але також було вбито співробітників поліції та сил безпеки.

Читайте також:  США закликали світ дати більше грошей Україні

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я