Президент Дуда хоче заблокувати бюджет Туска за допомогою вето

7

Президент Дуда хоче заблокувати бюджет Туска за допомогою вето

Суперечка про усунене керівництво державних ЗМІ у Польщі загострюється: Дуда оголошує про накладання вето на закон про бюджет нового уряду Туска. Президент Польщі – останній високопоставлений представник скинутих правих кадрів PiS.

Президент Польщі Анджей Дуда оголосив про накладання вето на закон про бюджет нового проєвропейського уряду. При цьому він має намір заблокувати передбачене у бюджеті фінансування державних ЗМІ у розмірі трьох мільярдів злотих (691 мільйон євро), пояснив Дуда сьогодні ввечері на онлайн-сервісі X.

Президент, який є союзником попереднього уряду правих націоналістів, назвав фінансову допомогу «кричущим порушенням конституції та принципів демократичної конституційної держави». «Спочатку необхідно надійно та законно відновити громадські ЗМІ», – пояснив Дуда.

За словами президента, найближчими днями він має намір подати власний законопроект, який передбачає й інші бюджетні витрати, наприклад підвищення зарплат вчителям. Він попросив парламент зібратися знову, щоб ухвалити ці пропозиції до кінця року. Своєю заявою про накладення вето Дуда ще більше посилив свій конфлікт із новим урядом прем'єр-міністра Дональда Туска.

Критика Дуди з рядів PiS

У середу Міністерство культури звільнило все керівництво громадського телебачення, радіо та інформаційного агентства PAP. Протягом багатьох років вони вважалися рупорами уряду PiS. Міністерство послалося на ухвалену раніше парламентську резолюцію про відновлення «неупередженості та надійності громадських ЗМІ».

Деякі представники партії PiS критикували початкову реакцію Дуди на цей захід як неадекватний. Останній спочатку закликав Туска у середу «поважати польський правовий порядок»; парламентська резолюція “не має юридичної сили”. Туск відповів, що дії спрямовані на «відновлення правового порядку та загальної порядності у громадському житті».

Джерело: www.ntv.de

Читайте також:  Бідним країнам загрожує руйнівна боргова криза

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я