Препарат потрібно приймати одночасно! 8 рекомендацій щодо правильного вживання ліків

89

У нинішній зимовий період прийом медикаментів частіше необхідний і тим, хто хворіє дуже рідко. А для тих, у кого сезонне захворювання є ще додатковим навантаженням для одного або навіть кількох хронічних захворювань, цей період може бути особливо зухвалим, зазначає фармацевт Mēness aptieka Еріка Петерсоне.

“Щоб досягти мети терапії, при прийомі як рецептурних, так і безрецептурних ліків важливо дотримуватись вказівок лікаря та фармацевта і про все, що пов’язано із зберіганням та застосуванням ліків, обов’язково запитувати фармацевта! Спостереження фармацевтів показують, що люди не завжди замислюються про те, що якщо в повсякденному житті вже приймають ліки, то, почавши додатково лікувати якесь загальне захворювання, потрібно враховувати, які медикаменти і скільки вони вже приймають.. Крім того, минулої зими під впливом пандемії ми носили маски в суспільстві, більше були вдома і, можливо , нежиті, кашлю навіть не пережили, а тим часом, можливо, ще раніше придбаних для їх лікування медикаментів закінчився термін придатності, — це обов’язково треба перевірити!Не часто, але спостерігається, що є такі пацієнти, які при появі симптомів захворювання, не консультуючись з лікарем або фармацевтом і не стежачи ретельно за вказівками в інструкції до медикаментів, увечері приймають різні безрецепти. ліки, сподіваючись наступного дня бути вже здоровими або хоча б, наприклад, вирушити на роботу. Робити цього точно не варто — такі дії не лише не допоможуть різко відновити здоров’я, а й можуть спричинити загострення якихось проблем зі здоров’ям», — розповідає фармацевт Mēness aptieka Еріка Петерсоне.

Ось найважливіше, що завжди треба враховувати:

  • Ліки треба пити протягом певного періоду часу, не можна самовільно припиняти їх прийом.
  • Якщо необхідно приймати кілька медикаментів та/або харчових добавок одночасно, проконсультуйтеся з лікарем або фармацевтом щодо правильного прийому ліків для зниження ризику взаємодії та побічних ефектів.
  • Перед тим, як приймати ліки, ознайомтеся з інструкцією до ліків. Не приймайте велику дозу, думаючи, що це допоможе краще, а також не приймайте половину виписаної дози ліків та не пропускайте прийом ліків.
  • Таблетки не рекомендується подрібнювати, ділити або відкривати капсули, якщо лікар або фармацевт не дали будь-якої спеціальної вказівки. Активна речовина препарату може мати оболонку, яку не слід пошкоджувати, оскільки це може вплинути на розчинення та засвоєння ліків.
  • Препарат потрібно намагатися приймати в один і той же час, дотримуючись інструкцій щодо застосування – до або після їди або натще. Це важливо, оскільки при вживанні деяких ліків разом із їжею може бути порушено засвоєння ліків. Є окремі групи ліків, які, навпаки, рекомендується застосовувати після їди, щоб знизити ризик побічних ефектів або сприяти кращому засвоєнню.
  • Беручи ліки, варто звернути увагу на продукти, які вживаються щодня. Наприклад, є ліки, які не можна вживати разом із молочними продуктами. Особливо слід остерігатися грейпфрутів та грейпфрутового соку, оскільки це може порушити правильну роботу препарату. Під час прийому ліків не можна вживати алкогольних напоїв.
  • Не рекомендується запивати ліки газованими, підсолодженими напоями, кавою чи чаєм. Всі перелічені напої можуть надати несприятливий вплив на ліки. З ліками рекомендується випивати не менше півсклянки води (якщо немає інших вказівок).
  • Потрібно звертати увагу на умови зберігання ліків. Деякі препарати потрібно зберігати при кімнатній температурі, інші після розтину поміщати в холодильник. Певні препарати передбачається зберігати у холодильнику, а після розтину можна тримати за кімнатної температури. Особливо слід звернути увагу, чи не визначено після відкриття терміну, протягом якого ліки повинні бути використані.
Читайте також:  Потрібно більше спілкуватись: як ментальне здоров'я залежить від друзів

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я