Делегація ВДП демонструє підтримку Тайваню

18

Окрилена новими військовими маневрами Китаю поблизу Тайваню, делегація політиків ВДП прибула сьогодні з візитом до демократичної острівної республіки. На тлі погроз Китаю на адресу Тайваню парламентарі своєю поїздкою хочуть надіслати сигнал підтримки. Під час свого чотириденного візиту до Тайбей члени парламенту також будуть прийняті президентом Цай Ін-вень. Не встигла делегація приземлитися, як Народно-визвольна армія Китаю розпочала нові маневри у Тайванській протоці. Східне командування Китаю говорило про «спільну бойову готовність і військове патрулювання, а також про реальні бойові навчання». Мета – перевірити можливості військ та «рішуче протистояти провокаційним діям зовнішніх сил та сепаратистських сил за «незалежність Тайваню»», йдеться у заяві.

Тільки за 24 години до ранку понеділка 57 китайських військових літаків та 4 військові кораблі були розгорнуті поблизу Тайваню, повідомило міністерство оборони Тайбея. Двадцять вісім літаків перетнули центральну лінію Тайванської протоки, яка раніше дотримувалася Китаєм, але не є офіційною, і увійшли до зони контролю повітряного простору Тайваню (ADIZ), йдеться у повідомленні.

Китай продовжує чинити тиск

Після агресивної війни Росії в Україні зростають побоювання, що Китай може аналогічно вторгнутися на Тайвань. Керівництво в Пекіні вважає Тайвань лише частиною Народної Республіки та загрожує завоювати його. Останнім часом напруженість посилилася. Після візиту тодішнього спікера Палати представників США Ненсі Пелосі у серпні Пекін розпочав широкомасштабні військові маневри. З того часу Китай продовжує чинити тиск, проводячи навчання та збільшуючи розміщення військових кораблів та літаків поблизу Тайваню.

Під час свого візиту до Тайбею делегація ВДП у складі десяти осіб планує провести переговори з політиками, науковцями, економічними експертами, правозахисниками та військовими. Крім президента, делегація зустрінеться з прем’єр-міністром Су Ценг-чаном, міністром закордонних справ Джозефом Ву та спікером парламенту Ю Сі-куном. Групу очолюють віце-президент ВДП та перший парламентський секретар Йоханнес Фогель та голова комітету з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерманн.

Читайте також:  Міністр від "Зелених" погано спить через Лютцерат, йому боляче

Третя німецька делегація за чотири місяці

Ще до цього візиту Пекін та Берлін вже ворогували один з одним. Посольство Китаю висловило протест. «Цим візитом, а також заявами з його приводу всі залучені сторони ігнорують той факт, що сили за «незалежність Тайваню» та їхні прихильники кидають виклик суверенітету та територіальній цілісності Китаю», – йдеться у заяві, поширеній учора у федеральній столиці.

Група з парламентської фракції ВДП – вже третя німецька делегація, яка відвідала Тайвань за останні чотири місяці. У жовтні Коло друзів Бундестагу з відносин з Тайванем і Комітет з прав людини перебували в Тайбеї.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я