Прем’єр-міністр Нової Зеландії: країна стане республікою

50

Колишня британська колонія тепер самоврядна.

 

Прем’єр-міністр Нової Зеландії: країна стане республікою

Прем’єр-міністр Нової Зеландії Кріс Хіпкінс вважає, що в найближчому майбутньому держава Співдружності має стати республікою. “В ідеалі, з часом Нова Зеландія стане повністю незалежною країною і стоятиме на своїх власних ногах у світі, як ми в основному робимо це зараз”, – заявив сьогодні Хіпкінс за кілька днів до коронації короля Карла III.

Тихоокеанська країна є колишньою британською колонією, але тепер вона самоврядна. Як глава держави Карл представлений на місцевому рівні генерал-губернатором.

Однак, як глава уряду, він не має наміру ініціювати такі зміни найближчим часом, додав Хіпкінс. За його словами, існуючі механізми працюють добре, і нині Нова Зеландія має більш насущні проблеми, ніж ініціювання подібних дебатів. Заклики зробити Нову Зеландію республікою лунають вже давно – але поки що без офіційних кроків.

Хіпкінс відвідає церемонію коронації у Лондоні у суботу. Під час свого перебування, за його словами, він також планує особисту зустріч із Чарльзом. Попередниця Хіпкінса Джасінда Ардерн, яка в січні несподівано оголосила про свій вихід з політики, після смерті королеви також заявила, що Нова Зеландія, ймовірно, рано чи пізно стане республікою.

Читайте також:  Китайські ринки очікує на волатильність

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я