Правила безпеки: як не травмуватися під час святкування Нового року

15

Новий рік – це завжди гучний сміх, веселощі та гуляння. Але навіть у ці безтурботні моменти можуть статися випадки травмування. Наприклад, пробка від шампанського потрапить комусь у вічі, і свято гарантовано буде зіпсоване.

Діючі рекомендації, як насолодитися святом і не їхати потім до травмпункту, наводить Styler.

Як безпечно відкрити шампанське

Традиційно шампанське відкривають прямо під час бою курантів, і щоб встигнути, треба діяти швидко. У цей момент усі забувають про правила безпеки, тому пробка з пляшки може вилетіти просто комусь у вічі.

Щоб цього не сталося, дотримуйтесь наступної послідовності дій:

  • Не струшуйте пляшку, щоб ненароком не потрапити пробкою в око комусь із гостей.
  • Знімаючи з пробки дріт, притримуйте її пальцями, щоб пробка не вилетіла раніше. Горло пляшки можна обгорнути рушником або серветкою.
  • Відкорковуючи шампанське, нахиліть пляшку під кутом 40-45 градусів. Також слід відвести її у бік, де ніхто не вартий, щоб зайвий раз перестрахуватися.
  • Зафіксуйте пробку та крутіть пляшку то вправо, то вліво. Коли пробка почне виходити, нахиліть її убік за допомогою великого пальця.

Що робити, якщо пробка таки потрапила в око

Для початку не панікуйте та чистими руками огляньте травмоване око. Якщо навколо очі видно кров, прикладіть холодний компрес, не давлячи на око.

Після цього можна зробити пов’язку з тим же компресом, щоб зняти набряк та почервоніння. Пов’язка не повинна стягувати очей, а також має бути чистою. Коли перша самодопомога проведена, зверніться до офтальмолога.

Важливо це нехтувати, адже іноді пошкодження можуть проходити без слідів і симптомів. А така травма може призвести навіть до втрати зору.

Бенгальські вогні

Бенгальські вогні запалюють у багатьох будинках. Під час їхнього горіння утворюються іскри. Кожна має температуру близько 1100 градусів. Вони яскраво горять і миттєво розлітаються на всі боки.

Читайте також:  Агентство ООН у справах біженців не дуже добре ставиться до слова "біженці".

Якщо хоча б одна іскра потрапить у вічі, опік гарантований. Першою медичною допомогою в цьому випадку стануть такі дії:

  • негайно промийте прохолодною водою.
  • якщо метал не надто глибоко врізався у вічі, спробуйте його вимити.
  • до травмованого ока прикладіть холодний компрес на 15-20 хвилин без тиску, але не використовуйте вату.
  • випийте знеболювальне.
  • зверніться до лікаря за допомогою.

У жодному разі не намагайтеся витягти метал за допомогою пінцету, голки, скрученої серветки. Не тріть постраждале око руками. Також не використовуйте медичні засоби самостійно.

Для того, щоб свята пройшли без неприємних конфузів, поводьтеся з усіма новорічними атрибутами обережно, думаючи про можливі наслідки заздалегідь.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я