Право на аборт закріплено у конституції штату Огайо

16

Після історичного рішення Верховного суду суверенітет над правом аборту знову належить окремим штатам США. Штат Огайо закріпив це право у своїй конституції, як це вже робили окремі штати США.

Право на аборт закріплено у конституції штату Огайо

Після запеклих політичних баталій право на аборт було закріплено у конституції ще одного штату США.

Як повідомили телеканали CNN, NBC, ABC та CBS на основі підрахунку голосів та прогнозів, на референдумі в штаті Огайо за цей крок висловилася більшість виборців. Раніше аналогічні референдуми було проведено у штатах Мічиган, Каліфорнія та Вермонт, які також пройшли на користь прихильників абортів.

Байден: “Демократія перемогла”

Президент США Джо Байден позитивно відреагував на це рішення. Жителі штату Огайо «проголосували за захист своїх основних свобод – і перемогла демократія».

У майбутньому декларація про аборт в Огайо буде захищено конституцією до життєздатності плоду, тобто. приблизно до 24 тижня вагітності, і далі, якщо життя матері знаходиться під загрозою. Поправка до Конституції скасовує обмежувальні законодавчі пропозиції в штаті.

Жорсткі обмеження у багатьох місцях

У червні минулого року Верховний суд США скасував раніше захищене конституцією право на аборт. Після цього суверенітет над законодавством повернувся до окремих штатів. Утворилася правова строкатість – у багатьох місцях набули чинності жорсткі обмеження. У 14 федеральних землях аборти практично заборонені.

За даними опитувань, більшість жителів США підтримують обмежене право на аборт. За рік до президентських виборів це питання вже посідає низка передвиборчих кампаній на рівні штатів.

Читайте також:  100 днів після смерті Джини Махса Аміні: Тегеран у кризі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я