Повторні вибори у Берліні пройдуть у неділю

36

Тож час незабаром прийде: через 16 місяців після казусу Берлін хоче стерти ганьбу. Уповноважений із виборів дає останні коментарі про хід підготовки.

 

Повторні вибори у Берліні пройдуть у неділю

Державний виборчий комісар Берліна Штефан Брехлер очікує, що повторні вибори цієї неділі пройдуть успішно. “Я впевнений, що ці вибори пройдуть успішно”, – сказав він журналістам. Державна виборча адміністрація та відповідальні особи в округах готові до роботи.

Брехлер зазначив, що Берлін у цій винятковій ситуації доклав значних зусиль, щоб підготуватися до повторних виборів лише за 90 днів. Як приклад він навів збільшення кількості виборчих кабінок та числа працівників виборчих комісій, а також покращення логістики та попереднього сортування бюлетенів. Було внесено багато коригувань.

Брехлер повторив свій прогноз, що 12 лютого не все буде абсолютно бездоганним. «Так як не буває ні на одних виборах. Ми поставили собі за мету провести вибори якомога гладкіше».

У листопаді 2022 року Конституційний суд Берліна визнав вибори 26 вересня 2021 року до Палати представників та окружних парламентів недійсними через численні збої та «серйозні системні недоліки». Серед проблем були неправильні, відсутні або поспіхом скопійовані бюлетені, надто мало урн для голосування, тимчасове закриття виборчих дільниць та довгі черги перед ними. Приблизно на половині виборчих дільниць люди все ще голосували після 18:00. Суд ухвалив провести повне повторне голосування.

Явка нижча, ніж у 2021 році?

За словами представника виборчої комісії, очікується, що явка буде дещо нижчою, ніж у 2021 році. На виборах до Палати представників у 2021 році проголосувало 75,4% виборців, які мають право голосу. Мобілізація була високою ще й тому, що паралельно з виборами в Берліні відбувалися вибори до Бундестагу та референдум про експропріацію великих компаній нерухомості.

Читайте також:  Бербок вважає, що Ізраїлю не треба вводити страту

Брехлер надає великого значення тому факту, що після організаційних поліпшень, які зараз набирають чинності, масштабніші реформи щодо виборів будуть проведені відразу після виборів. Серед іншого, Брехлер закликає до розширення повноважень щодо округів та створення добре укомплектованого державного виборчого бюро.

Цієї п’ятниці до Берліна прибудуть міжнародні спостерігачі, заявлені для участі у повторних виборах, додав він. Це представники Конгресу місцевої та регіональної влади Ради Європи, які спеціалізуються на виборах на субнаціональному рівні. Брехлер, науковець-адміністративіст, обіймає посаду державного виборчого директора з 1 жовтня 2022 року.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я