Повені, блискавки та пожежі в Австралії

34

Екстремальна погода в деяких районах Австралії з сильними штормами та руйнівними повенями продовжується. Особливо постраждали кілька міст у Кімберлі на північному заході країни.

Може пройти кілька тижнів, перш ніж до міста Фіцрой Кроссінг та близько 50 громад у глибинці, де живуть аборигени, знову можна буде дістатися сушею, повідомив міністр з надзвичайних ситуацій Мюррей Уотт в інтерв’ю австралійському радіо. Влада раніше говорила про повінь століття в регіоні. Уряд направить військових на допомогу жителям, оголосив Уотт.

Одна гроза, понад 200 000 ударів блискавки

В даний час уряд Західної Австралії створив два евакуаційні центри для постраждалих. Військові допоможуть вивезти людей, які потрапили в біду, до міста Брума, сказав Уотт. Через надзвичайно високий рівень води в усьому районі як запобіжний засіб було відключено електрику, повідомляє ABC з посиланням на оператора Horizon Power. Однак, повідомлення про екстремальні погодні явища надходять і з інших регіонів країни.

У Квінсленді на східному узбережжі, наприклад, уночі була сильна гроза, під час якої впало понад 200 000 блискавок, повідомили австралійські ЗМІ. Телекомпанія 9News розповіла про “захоплююче світлове шоу” – але з наслідками: Тисячі людей сьогодні залишилися без електрики на північ від Брісбена.

Пожежа у буші виходить з-під контролю

На південному заході Західної Австралії люди рятувалися від бушової пожежі. Полум’я вирувало приблизно за 220 кілометрів на південь від мегаполісу Перт у селах навколо Ньюлендсу. Влада попередила, що пожежа «непередбачувана і вийшла з-під контролю».

Австралія особливо страждає від наслідків зміни клімату. У доповіді Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК), опублікованій у лютому 2022 року, прогнозується, що в майбутньому країна ще частіше страждатиме від руйнівних природних явищ.

Читайте також:  Байден підписав законопроект Конгресу США про бюджет

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я