Повалений президент Перу має провести 18 місяців ув’язнення

17
Педро Кастільйо

На тлі все більш жорстоких протестів на вулицях Перу Верховний суд ухвалив призначити ще 18 місяців попереднього ув’язнення для президента Педро Кастільйо, відстороненого від влади парламентом. Суд оголосив про це через Twitter після слухання. За даними суду, правоохоронні органи хочуть провести розслідування щодо Кастільйо, якому загрожує понад чотири роки тюремного ув’язнення, за звинуваченням у заколоті протягом цього часу.

Розпустивши з’їзд минулого тижня, лівий політик хотів попередити вотум недовіри у парламенті. Його кабінет та опозиція звинуватили його в державному перевороті – Кастільйо був усунений з посади, заарештований і спочатку утримувався у попередньому ув’язненні протягом семи днів. У вівторок суд відхилив апеляцію його адвокатів.

Комендантська година у 15 провінціях

На півдні та південному сході Перу, де у Кастільйо особливо багато прихильників у сільських районах, а також у столиці Лімі пройшли акції протесту проти його усунення, деякі з яких мали насильницький характер, а також зіткнення демонстрантів з поліцією. Уряд наступника Кастільо, Діни Болуарте, у середу оголосив надзвичайний стан на всій території країни на 30 днів. Учора уряд оголосив комендантську годину вночі у 15 провінціях на п’ять днів.

Управління охорони здоров’я регіону Аякучо повідомило про сім загиблих та 52 поранених після зіткнень в аеропорту однойменного міста у четвер. Це відповідає щонайменше 15 загиблим та понад 70 пораненим у різних частинах країни.

Прихильники Кастільйо вимагають звільнення

За повідомленнями перуанських ЗМІ, у деяких районах Андської країни було призупинено повітряне та залізничне сполучення, внаслідок чого сотні туристів опинилися у скрутному становищі. У Лімі та інших містах було посилено присутність поліції. Тисячі демонстрантів вимагали відставки наступника Кастільо – Болуарте, розпуску парламенту, швидких нових виборів та звільнення ув’язненого екс-президента.

Читайте також:  Військова інтеграція з Нідерландами продовжується

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я