100-мільярдний банк для військ

21

У зв’язку з безперервною агресивною війною Росії проти України Єва Хегль, уповноважений Бундестагу у справах збройних сил, закликає збільшити спеціальні фонди для бундесверу втричі – з сьогоднішніх 100 мільярдів до 300 мільярдів євро. Політик СДПН також заявив газеті Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, що подальша підтримка України зброєю та боєприпасами «неможлива без нових виробничих потужностей».

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив аналогічну думку. Він сказав газеті, що виробництво має бути збільшено, «щоб поповнити запаси союзників та гарантувати, що ми зможемо продовжувати постачання в Україну протягом тривалого часу». Говорячи про інтенсивні бойові дії з початку війни майже рік тому, він сказав: «Цей конфлікт витрачає величезну кількість боєприпасів та спустошує наші запаси».

З ним погодився голова зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель: «Наші держави-члени мають витрачати більше, але вони також мають робити це краще. І ми маємо зробити це разом».

«Виробництво нарощуватиметься в найближчі кілька років»

Сара Нанні, голова комітету «зелених» з оборони, сказала «FAS», що ті, хто хоче миру, повинні також інвестувати у безпеку. «У найближчі кілька років ми маємо нарощувати виробництво».

100-мільярдний спеціальний фонд було виділено у червні відповідно до поправки до Основного закону. Згідно з заявою Міністерства оборони, вона має закрити основні прогалини після десятиліть економії. За словами міністра оборони Крістіни Ламбрехт (СДПН), метою є модернізований і «цілком боєздатний бундесвер».

За даними Асоціації бундесверу, лише у Німеччині не вистачає боєприпасів на суму від 20 до 30 мільярдів євро. Ця проблема відома вже багато років. Голова комітету з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерманн (СвДП) нагадала про проблеми з постачанням боєприпасів зі Швейцарії і заключила: «Виробництво боєприпасів має здійснюватися в одній із країн НАТО чи Німеччини.

Читайте також:  Прем'єр-міністр Китаю Лі Цян зустрівся із Зедером

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я