У середу, 4 вересня, німецькі військові ввели в експлуатацію першу систему ППО середньої дальності Ірис-Т (IRIS-T SLM) на своїй території. Декілька таких систем раніше були доставлені в охоплену війною Україну для перехоплення російських ракет, безпілотників та керованих ракет.
Німецька армія зміцнює систему ППО через загрозу російській агресії
Канцлер Олаф Шольц заявив, що система «земля-повітря» є частиною нарощування німецької та європейської оборони, розпочатої після того, як президент Росії Володимир Путін розпочав вторгнення в Україну у 2022 році. Тому німецька армія зміцнює систему ППО.
Путін порушив договори про роззброєння та «розмістив ракети аж до Калінінграда»російського анклаву, розташованого приблизно за 530 кілометрів від Берліна, додав він.
«Було б недбалістю не відреагувати на це належним чином»– Заявив канцлер. «Бездія поставила б світ під загрозу. Я цього не допущу».
Шольц, до якого приєднався міністр оборони Борис Пісторіус, заявив, що система є частиною Європейської ініціативи «Небесний щит», яка також включає далекий захист від балістичних ракет.
Німецькі військові замовили у виробника Diehl Defence шість систем SLM Iris-T загальною вартістю 950 мільйонів євро (1 мільйон доларів США) з терміном постачання до травня 2027 року. Так німецька армія зміцнює систему ППО.
Успіх Іріс-Т в Україні
Німеччина, яка є другим за величиною донором військової допомоги Україні після США, вже поставила Україні чотири системи ППО Іріс-Т та пообіцяла поставити ще вісім.
Міністр оборони України Рустем Умеров відвідав Німеччину в середу, наступного дня після того, як внаслідок російської ракетної атаки на Полтаву загинуло 54 особи. Це було одне з найбільш смертоносних бомбардувань за всю війну.
Системи Ірис-Твідправлені в Україну, оснащені пусковими установками, змонтованими на вантажівках, які запускають ракети для перехоплення повітряних загроз на відстані до 40 кілометрів (25 миль).
Шольц заявив, що «На сьогоднішній день в Україні система Iris-T збила понад 250 ракет, безпілотників і крилатих ракет і врятувала незліченну кількість життів».
Німецький лідер заявив, що Європі, крім оборонних систем, також знадобляться власні високоточні ракети, «щоб не було небезпечного розриву з Росією у цій стратегічно важливій галузі».
У липні Вашингтон та Берлін оголосили, що «епізодичні перекидання» американських ракет великої дальності, включаючи крилаті ракети «Томагавк», до Німеччини розпочнуться 2026 року.
Шольц підкреслив, що «наша єдина турбота – стримувати потенційних нападників. Кожен напад на нас має означати ризик для нападника. Наша турбота — забезпечити тут мир і запобігти війні, і нічого більше».