Потрібно більше спілкуватись: як ментальне здоров’я залежить від друзів

18

Вчені з’ясували, що наявність друзів та участь у соціальній діяльності пов’язані з покращенням психічного здоров’я.

Європейські вчені відслідковували людей у ​​віці 50 років і старше з 13 європейських країн протягом двох років, щоб вивчити, як волонтерство, участь у спортивних чи соціальних спільнотах впливають на їхнє психічне здоров’я, передає видання Science Alert.

Зокрема вчені взяли до уваги кількість близьких соціальних відносин, де люди обговорювали важливі особисті питання. Результати дослідження показують, що соціальна діяльність приносить особливу користь людям, які були соціально ізольовані (з трьома або менш близькими людьми).

Соціальна ізоляція – серйозна проблема для здоров’я, наголошують психологи. Повідомляється, що крім загрози психічному здоров’ю ізольованих людей вона включає несприятливі наслідки для здоров’я, такі як деменція, серцеві захворювання та інсульт, а також передчасну смерть.

Проте люди, які мають соціальну ізоляцію, можуть взяти участь у громадській діяльності для покращення свого здоров’я. За даними вчених, якщо соціально ізольовані люди регулярно брали участь у громадській діяльності, то кількість людей з вищою якістю життя збільшилася б на 5-12 відсотків і скоротилася б кількість людей, які мають симптоми депресії, на 4-8 відсотків. Це буде суттєвою зміною для психічного здоров’я населення, зазначають вчені, враховуючи, що понад 70 відсотків людей віком 50 років мають менше трьох друзів.

Вчені також зазначають, що надто велика соціальна активність може мати неприємні наслідки. Якщо приділяти надто багато часу громадській діяльності, то залишається менше часу сім’ї, що може погано позначитися на сімейних стосунках.

.

Читайте також:  Як прискорити роботу свого iPhone та iPad - корисна пам'ятка

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :