Поради щодо оренди автомобіля для мандрівників: як уникнути непередбачених витрат

20

З мандрівниками, які бронюють автомобіль під час поїздок за кордон, нерідко відбуваються різні непорозуміння, що призводить до непередбачених витрат і втрати часу. Компанія Avis, яка надає послуги оренди автомобілів та лізингу повного сервісу, закликає мандрівників звертати увагу на деталі під час бронювання, використання та повернення транспортного засобу, щоб уникнути неприємностей. Компанія пропонує вісім рекомендацій, які допоможуть мандрівникам зорієнтуватися під час оренди автомобіля.

“Про оренду автомобіля туристи нерідко думають найменше, тому що їх основною турботою є бронювання авіаквитків та готелів. У той же час саме на цьому етапі мандрівники регулярно допускають помилки, витрачаючи зайвий час і стикаючись із незапланованими витратами. Накопичений нами протягом багатьох років досвід дозволяє виділити найбільш типові ситуації, якими ми хотіли б поділитися, щоб зробити досвід кожного мандрівника ще кращим”, – каже керівник департаменту лізингу Avis Дайна Кантані.

Одна година понад заброньований час означає один додатковий день

Кількість днів є основною точкою відліку при використанні послуг оренди автомобіля. У випадках, коли бронювання хоча б на годину перевищує добу, додається ще одна доба (наприклад, якщо оренда становить 25 годин, розрахунок триває за два дні).

Вкажіть номер рейсу

Якщо ви приїжджаєте до пункту призначення літаком і плануєте забрати автомобіль відразу після прильоту, завжди вказуйте номер рейсу. Це стане гарантією на випадок затримки літака, і бронювання автомобіля не буде анульоване через неявку.

Головне – уважно ознайомитись з умовами оренди

При бронюванні зверніть увагу на умови оренди – як правило, у кожній країні вони відрізняються, особливо щодо оплати. Є місця, де за оренду можна заплатити лише кредитною карткою, а дебетові картки не приймаються, у свою чергу у групах автомобілів преміум-класу та класу люкс застава стягується з двох кредитних карток. Завжди потрібно зважати на те, що потрібно вносити заставу, а також звертати увагу на правила скасування або зміни бронювання, терміни, витрати та години роботи пункту прокату. Наприклад, якщо ви хочете взяти автомобіль рано вранці або пізно ввечері, може знадобитися додаткова плата.

Читайте також:  Автоцивілка в Україні: всі нюанси, які потрібно знати власникам транспортних засобів

Відразу вкажіть у заявці необхідні додаткові послуги

Якщо вам потрібні додаткові послуги, такі як дитяче крісло, wi-fi або GPS, обов’язково вкажіть це під час бронювання. Якщо в зимовий сезон ви плануєте відвідати гірські регіони, слід уточнити, чи потрібні ланцюги протиковзання, а також політику конкретної країни чи регіону щодо зимових шин. Якщо ж на орендованому автомобілі планується перетинати кордон відповідної країни, важливо переконатися, чи потрібні будь-які додаткові дозволи та чи спричинить це додаткові витрати.

Завжди повідомляйте про затримку та обов’язково перевіряйте загальну суму

Якщо ви не можете вчасно приїхати за автомобілем, обов’язково попередьте прокатну компанію, щоб ваше бронювання не було скасовано. А підписуючи договір, завжди перевіряйте загальну суму – чи всі послуги, які вам потрібні, до нього включені та чи сума заздалегідь обумовлена. І не забувайте, що завжди потрібно мати при собі документи – ID-карту чи паспорт, а також посвідчення водія.

Проведіть підготовчу роботу перед поїздкою

Забираючи автомобіль, зверніть увагу на всі пошкодження та зробіть фотографії, щоб на них була відмітка про локацію та час. Також перевірте, чи сповнений бак і який пробіг автомобіля, особливо якщо в бронюванні є обмеження по пробігу. Запишіть контактні дані пункту прокату, а перед початком поїздки з’ясуйте, які існують обмеження на швидкість у містах та за їх межами.

Завжди викликайте поліцію у разі дорожньо-транспортної пригоди

Якщо ви помітили будь-які проблеми з автомобілем, негайно повідомте про це пункт прокату, а якщо сталася дорожньо-транспортна пригода, завжди викликайте поліцію, щоб вона склала протокол. Звертайте особливу увагу на свій автомобіль на стоянках торгових центрів та інших громадських парковках, де можна легко подряпати. Також завжди дотримуйтесь правил дорожнього руху, тому що у разі порушення вам доведеться сплатити і штраф, і адміністративні витрати, які можуть становити 30-60 євро за кожен штраф.

Читайте також:  Чи є в Україні казино онлайн з мінімальним депозитом 10 грн

Присутня під час перевірки під час повернення автомобіля

Автомобіль необхідно повернути з повним баком, щоби не довелося доплачувати за заправку. Крім того, якщо автомобіль повертається в години роботи пункту прокату, ви можете попросити перевірити його за вас і записати час і дату здачі в квитанції про повернення.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я