Понад п’ять мільйонів державних службовців

20

Після значного збільшення кількості робочих місць у державному секторі, кількість працівників на федеральному, державному та місцевому рівнях перевищила позначку п’ять мільйонів осіб. У 2021 році там було зайнято близько 5,096 млн. осіб, згідно з даними «Монітора державної служби» (Monitor öffentlicher Dienst), опублікованого асоціацією державних службовців dbb у четвер. У 2020 році трохи менше 4,97 млн ​​осіб були зайняті у федеральних, державних та місцевих органах влади.

Ульріх Зільбербах, глава dbb, вказав на зростаючі завдання у багатьох областях державної служби. Незважаючи на збільшення кількості робочих місць, у багатьох областях було досягнуто меж продуктивності, сказав Зільбербах в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur.

Реформа податку на нерухомість, доходи громадян, житлові субсидії

Серед політичних рішень, які нещодавно призвели до збільшення обсягу роботи в державній службі або призведуть до збільшення обсягу роботи в найближчі роки, – реформа податку на нерухомість, перехід на допомогу для громадян, розширення групи осіб, які мають право на житлову допомогу, та поступове запровадження права на догляд протягом дня в початкових школах.

У 2019 році налічувалося близько 4,88 мільйонів працівників державного сектору, а роком раніше – 4,80 мільйонів. Ці цифри ґрунтуються на даних Федерального статистичного управління; вони також включають працівників фондів соціального страхування.

Згідно з останніми даними, близько 58 відсотків працівників державного сектору становлять жінки. Понад 37% працівників є державними службовцями, майже 63% – працівниками, у яких поширюється дію колективних договорів. Шістдесят шість відсотків працюють повний робочий день та 34 відсотки – неповний.

Зільбербах: понад 360 000 співробітників зникли безвісти по всій країні

За словами Зільбербаха, по всій країні, як і раніше, не вистачає понад 360 000 співробітників для адекватного виконання завдань державних служб. Чи це розширення центрів денного догляду, у службах швидкої допомоги, у секторі охорони здоров’я, для затвердження процедур у ході економічних перетворень або в інших галузях – за даними dbb, брак кваліфікованих працівників на державній службі відчувається повсюдно. Голова профспілки dbb beamtenbund und tarifunion закликав до повороту у кадровій та фінансовій політиці для збільшення кількості співробітників для муніципалітетів, штатів та федерального уряду.

Читайте також:  Росія закриє 4 генеральні консульства в Німеччині

Умови для працівників державної служби також будуть у центрі уваги на початку нового року, коли розпочнуться колективні переговори для муніципалітетів та федерального уряду. Профспілки Verdi та dbb вимагають збільшення доходу на 10,5%, або принаймні на 500 євро на місяць. Переговори розпочнуться 24 січня у Потсдамі.

64-й щорічний конгрес dbb пройде 9 та 10 січня. На конгресі в Кельні dbb хоче обговорити, як війна Росії проти України, зміна клімату, енергетична криза, нестача кваліфікованих працівників та інші кризові явища посилюють тиск на державні установи.

З погляду багатьох працівників державної служби, абсурдно, що, з одного боку, протягом багатьох років оголошується про скорочення бюрократії, але водночас створюється більше державних завдань. Очікуване полегшення за рахунок цифровізації є порожньою обіцянкою. Цифровізація адміністрації “просто не встигає розпочатися”, розкритикував глава dbb у своїй заяві в четвер. Причина цього криється не в працівниках державної служби, а в політичному хаосі компетенцій. Цей хаос гарантує, що Німеччина продовжує залишатися “автономною республікою”.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я