Поки що немає угоди щодо базової допомоги на дитину

9

Протягом кількох місяців запланована базова допомога на дитину була джерелом розбіжностей у «світлофорній» коаліції. Нині канцлер та міністр у справах сім’ї намагаються продемонструвати єдність.

 

Поки що немає угоди щодо базової допомоги на дитину

Міністр у справах сім’ї Ліза Паус (Зелені) хоче, щоб коаліція досягла угоди щодо базової допомоги на дитину до літніх канікул. Зустріч Паус, міністра фінансів Крістіана Лінднера (СвДП) та канцлера Олафа Шольца (СДПН) у вівторок увечері не привела до згоди.

Як стало відомо Deutsche Presse-Agentur з урядових кіл, було проведено конструктивні переговори. Проте переговори було перервано, щоб прояснити додаткові питання. Повторне обговорення має відбутися найближчим часом.

Базова допомога на дитину покликана об’єднати такі посібники на дітей, як допомога на дитину, стандартна ставка допомоги на дитину, надбавка на дитину та допомога з так званого пакета освіти та участі. Багато сімей не звертаються за посібниками через незнання чи бюрократичні перешкоди. Паус вважає, що заплановане на 2025 рік введення допомоги можливе.

У понеділок міністр у справах сім’ї та Шольц оголосили, що основні положення базової допомоги на дитину були погоджені із відомством канцлера. Також було погоджено витрати на реформу. Однак вона не спромоглася назвати конкретну суму або інші подробиці до погодження з іншими міністерствами.

Скільки коштуватиме проект?

Схоже, що в уряді немає суперечок про те, що систему підтримки базового доходу буде запроваджено. Проте «зелені» та ВДП вже кілька місяців сперечаються про те, скільки має коштувати проект. Паус раніше оцінював витрати на дванадцять мільярдів євро, але Лінднер не побачив у бюджеті практично жодної свободи дій.

Німецька федерація профспілок звинувачує Лінднера у блокуванні проекту. «Боротьба з дитячою бідністю не може вирішуватись залежно від стану бюджету. Міністр Лінднер не повинен більше блокувати», – Сказала член виконавчої ради Аня Піль в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. «Бідні діти потребують зараз більшої підтримки для гарного старту в житті. Варто дати в руки гроші на базовий дитячий посібник. І не тільки для тих, кого це стосується – нічого не робити з дитячою бідністю зрештою обходиться дорожче». Коаліція має якнайшвидше залагодити свої розбіжності та уточнити надійне фінансування.

Читайте також:  Федеральний міністр внутрішніх справ хоче заборонити напівавтоматичну зброю.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я